Gorące tematy

Upały i burze! IMGW ostrzega przed wysokimi temperaturami i burzami z gradem

Upały

Fot. Getty Images/RyanJLane

Gorące tematy

Upały i burze! IMGW ostrzega przed wysokimi temperaturami i burzami z gradem

Upały

Fot. Getty Images/RyanJLane

Instytut Meteorologii wydał ostrzeżenie dotyczące upałów dla trzynastu województw. Zagrożenie upałami nie dotyczy jedynie Podlasia, Warmii i Mazur. Dodatkowo też na południu kraju możemy się spodziewać gwałtownych burz z gradem.

Upały w niemal całym kraju. IMGW ostrzega

W najbliższych dniach niemal w całej Polsce możemy spodziewać się temperatur oscylujących w granicach od 29 do 31 stopni Celsjusza w dzień, a w nocy termometry pokażą między od 18 a 20 stopni Celsjusza.

Na południu gwałtowne burze z gradem

Zagrożenie burzami dotyczy województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i zachodnich powiatów woj. podkarpackiego. Tam prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 70 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Ostrzeżenie na profilu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Dzisiaj upał na przeważającym obszarze kraju (do 33 st. – ostrzeżenie 2. stopnia IMGW). Na zachodzie, południu i w centrum mogą dodatkowo pojawić się burze, intensywne opady deszczu (do 40 mm), dość silny wiatr (do 70 km/h), a także lokalnie grad. Uważajcie!

RCB. Nie zostawiajcie zwierząt w samochodzie

Pozostawianie psa podczas upału w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które grozi nawet kara więzienia

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
58
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0