Gorące tematy

Tworzy potwory, bo to jego pasja. Kim jest Tomasz Radziewicz?

Gorące tematy

Tworzy potwory, bo to jego pasja. Kim jest Tomasz Radziewicz?

Tomasz Radziewicz jest znany wszystkim fanom Wiedźmina, bo to on na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego stworzył postać Geralda z Rivii. Jak wygląda na co dzień jaka praca? Skąd czerpie inspiracje? Posłuchajcie wyjątkowego wywiadu z Tomaszem Radziewiczem.

  • Kim jest Tomasz Radziewicz?
  • Gerald z Rivii - najbardziej znana na świecie rzeźba Tomasza Radziewicza
  • Jak wygląda praca Tomasza Radziewicza?


Więcej: Wyjątkowy mural w hołdzie dla Kory


Kim jest Tomasz Radziewicz?

Tomasz Radziewicz to polski rzeźbiarz, który pochodzi z Bartoszyc. Jego najsłynniejsze dzieła to pomnik Józefa Piłsudskiego w Gdańsku, pomnik Jana Pawła II w Przemyślu czy pomnik Kazimierza Deyny przed stadionem Legii w Warszawie. 

Gerald z Rivii - najbardziej znana na świecie rzeźba Tomasza Radziewicza

Jednak tak naprawdę Tomasz Radziewicz zasłynął przede wszystkim dzięki zaprojektowaniu postaci Gerlada z Rivii na podstawie "Wiedźmina", serii książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. 2,5-metrowa rzeźba Radziewicza promuje grę "Wiedźmin 3: Dziki Gon" m.in. w USA i Australii.

Jak wygląda praca Tomasza Radziewicza?

Mnie nie kręci przetwarzanie czyichś projektów, one są już przetworzone, więc ja nie mogę od siebie za dużo dodać. Oczywiście mogę go jakoś zinterpretować - mówił w rozmowie z Dzień Dobry TVN Tomasz Radziewicz.

Tomasz Radziewicz projektuje poważne rzeźby, potwory rodem z filmów fantasy, ale również śmieszne, mniej poważne rzeźby.


Prywatnie Tomasz Radziewicz jest mężem i ojcem. Stara się utrzymać zdrowy balans między pracą a życiem rodzinnym. Czy to mu się udaje? Justyna Wiejak-Radziewicz podkreśla, że Tomasz często przynosi swoją pracę do domu i rodzina jest już do tego przyzwyczajona, a życie z wielkim polskim rzeźbiarzem jest czasami trudne, ale na pewno ciekawe. 


Więcej: Rzeźby z jeansów? Zobacz, o co chodzi!

Co sądzisz o tym artykule?
13
2
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
29.01.2019
asd
Gerald...