Styl Życia

Trwa 13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Styl Życia

Trwa 13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Wczoraj rozpoczął się Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To już 13.edycja festiwalu. W Kazimierzu Dolnym dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Marcin Sawicki rozmawiał z Grażyną Torbicką, dyrektor festiwalu oraz z aktorami: Marią Kowalską, Darią Widawską, Olgą Bołądź, Leszkiem Lichotą.

Festiwal Dwa Brzegi to prawdziwe święto kina

Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczęła się wczoraj, tj. 27 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Festiwal Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne. Festiwal jest przeznaczony dla koneserów kina oraz sztuki.

Dwa Brzegi to premiery filmowe, ale również filmy, które miały kluczowe znaczenie dla światowej kinematografii. to także spektakle teatralne, wystawy sztuki, koncerty.

To co wyróżnia Dwa Brzegi na tle innych kulturalnych wydarzeń, są spotkania z artystami, przedstawicielami kina i sztuki. Swoich mistrzów można spotkać w festiwalowej kawiarni.

Już dziś panel „Mocna płeć kontra mocna płeć”.

Moim zdaniem teraz jest czas na kobiety i opowiadamy dużo historii poprzez kobiece bohaterki.

- przyznała Olga Bołądź.

Tak rzeczywiście jest, że producenci, żeby pokazać, że rozumieją potrzeby chwili i to co jest ważne, skłaniają się do realizacji właśnie takich scenariuszy, w których mamy dobre role dla aktorek. To jest świetne, bo to jest również dla widzów interesujące. Wiadomo, że panowie nie zostaną przytłoczeni, ale chodzi o zachowanie równowagi i partnerstwo na planie filmowym.

- dodała Grażyna Torbicka, dyrektor festiwalu Dwa Brzegi.


Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
85
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0