Newsy

Sześć osób przykleiło się do szyby budynku. Policja: "Każdy może się przyklejać, gdzie chce"

Tabliczka z nazwą ulicy. Marszałkowska, Warszawa

tupungato/Getty Images

Newsy

Sześć osób przykleiło się do szyby budynku. Policja: "Każdy może się przyklejać, gdzie chce"

Tabliczka z nazwą ulicy. Marszałkowska, Warszawa

tupungato/Getty Images

W Warszawie do szyby jednego z budynków przy ul. Marszałkowskiej przykleiło się sześć osób. Policja pojawiła się na miejscu zdarzenia i wylegitymowała młodych aktywistów, wśród niech była osoba nieletnia. O co walczą?

Przy ul. Marszałkowskiej do szyby jednego z budynków przykleiło się sześć osób - poinformował w sobotę PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Dodał, że po wylegitymowaniu tych osób czynności zakończono

Przyklejeni do szyby na Marszałkowskiej 

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, w sobotę do szyby jednego z budynków przy ulicy Marszałkowskiej przykleiło się sześć osób. - Administrator obiektu nie wniósł o naszą interwencję - powiedział policjant.

Wskazał, że wśród przyklejonych do szyby jest też osoba małoletnia. - Po wylegitymowaniu tych osób czynności zakończono. W przypadku osoby małoletniej o sytuacji zostali poinformowani jej rodzice - podał.

- Polska to wolny kraj, każdy może się przyklejać, gdzie chce, pod warunkiem, że nie będzie to naruszało prawa" - powiedział Marczak i dodał: - Zachęcamy do większej ostrożności przy korzystaniu z kleju - dodał.

Kto przykleił się do szyby na Marszałkowskiej?

28 listopada galerie handlowe zostały otwarte. Właśnie na ten dzień akcję protestacyjną zaplanowali młodzi aktywiści z Extinction Rebellion Polska, którzy sprzeciwiają się "niszczeniu planety w imię konsumpcjonizmu". Przez przyklejenie się do witryn jednego ze sklepów wyrazili swoje zdanie na temat zakupów i Black Friday. 

- Fast fashion to zguba dla naszej planety. Protestujemy przeciwko napędzaniu konsumpcji i niszczeniu planety tylko i wyłącznie ze względu na chęć zysku. Produkcja ubrań odpowiada za 10% światowych emisji gazów cieplarnianych - informują na Facebooku. 

Zobacz też:

Witarianizm – dlaczego surowe jedzenie jest zdrowsze? "Większość witamin jest niszczona przez temperaturę"

Ireneusz Korzeniewski - stylowy mężczyzna 50+, który podbił świat mody. "Trzeba gonić młodych"

Co łączy Sound'n'Grace z Bruno Marsem i Beyoncé? "Czujemy się zaszczyceni, że nasze losy otarły się o ten amerykański świat"

Zobacz wideo: Małgorzata Rozenek-Majdan o akcji Izabeli Janachowskiej: Chodzi o to, żeby przemyśleć swoje zakupy. Szalejący konsumpcjonizm przykłada rękę do zmian klimatycznych 

Źródło: PAP | radiozet.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
80
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0