Newsy

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Co na to rodzice?

szczepionka dzieci

Karl Tapales / Getty Images

Newsy

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Co na to rodzice?

szczepionka dzieci

Karl Tapales / Getty Images

Szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci budzi sporo emocji. Jak zwykle, zdania na ten temat są podzielone. Jednak większość rodziców jest zdecydowana zaszczepić swoje pociechy, o ile pojawi sią taka możliwość. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż.

Szczepienie dzieci przeciw COVID-19 

68,7 proc. ankietowanych Polaków zdecydowałoby się zaszczepić własne dzieci przeciwko COVID-19, gdyby była taka możliwość. To wyniki sondażu United Surveys wykonanego na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

Jeszcze większe poparcie widać w licznych rodzinach. Aż 74 proc. osób posiadających dwoje i więcej potomstwa na pytanie odpowiedziało twierdząco. Wśród rodziców jedynaków poparcie jest znacząco niższe.

Szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci

Różnice w podejściu do szczepień dzieci przeciwko COVID-19 widać także w podziale na płeć. Kobiety mniej chętnie niż mężczyźni zdecydowałyby się na podanie preparatu najmłodszym. Za takim rozwiązaniem byłoby 65 proc. kobiet i 72 proc. mężczyzn. 

Zależności widać też w związku z wykształceniem - im niższe, tym większa niechęć. 62 proc. ankietowanych z wykształceniem podstawowym i zawodowym zgodziłoby się szczepić dzieci. Przy wyższym wykształceniu ten odsetek rośnie do 77 proc. - czytamy w "DGP". 

Szczepienie dzieci przeciw COVID-19 w Polsce 

W tym tygodniu Rada Medyczna będzie dyskutowała na temat szczepienia przeciwko COVID-19 osób poniżej 18. roku życia. 

- Jeśli zostałaby wydana taka rekomendacja, jesteśmy gotowi, by uruchomić rejestrację - powiedział we wtorek 11 maja rzecznik rządu Piotr Müller.

We wtorek Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła do użytku w nagłych wypadkach szczepionki przeciwko koronawirusowi firm Pfizer/BioNTech dla osób niepełnoletnich od 12. roku życia.

W ubiegłym tygodniu o możliwe szczepienia osób małoletnich pytany był minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef MZ przyznał, że ta kwestia jest obecnie analizowana. Przypomniał, że szczepionka BioNTech/Pfizer jest dopuszczona do stosowania u osób w wieku powyżej 16 lat. Europejska Agencja Leków (EMA) będzie oceniać wniosek w sprawie zatwierdzenia tego preparatu dla dzieci od 12 lat.

Zalecenia po szczepieniu przeciwko Covid-19. Radzi dr Tomasz Karauda. Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Małgorzata Ohme o pracy: "Słyszę sprzeczne komunikaty, że jestem zabawna, sztuczna, głupia czy gruba"

Rafał Maślak po raz drugi zostanie tatą. "Tacierzyństwo to był kop motywacyjny" 

Zmiany w alimentach natychmiastowych. Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło założenia reformy prawa rodzinnego

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
71
18
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
03.06.2021
rob
od ponad roku wmawiacie nam ze dzieci maja odpornosc ze nie chorują (tzn choruja bezobjawowo) skąd ta nagła zmiana narracji i panika ?
Powiedzcie ludziom w koncu prawde, jaki wplyw na zycie naszych dzieci ma np. wielokrotne przecohrowanie (nawet bezobjawowe) ??????

Mam nadzieje ze kiedys ci ktorzy ukrywaja prawde przed nami odpowiedza za to karnie, ja rozumiem ze mozna nie miec pelnej wiedzy, ale ludzie powinni wiedziec ze ten wirus powstal w WUHAN ze to nie jest wirusa pochodzenia naturalnego - ukrywanie przed ludzmi tej wiedzy to jest zbrodnia przez duze Z bo duza czesc sceptykow byla swiecie przekonana ze to wirus jak kazdy inny, tymczasem swiatlo ujrzaly nowe fakty ze jednak wirus jest "dziełem" człowieka .... brawo ! po 1,5 roku od wywolania swiatowej paniki raczyliscie nas poinformowac ze wirus jest dzielem czlowieka , czego nam jeszcze nie mowicie ????