szczepienie dzieci

  szczepienie dzieci

  Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez KPRM minister Adam Niedzielski odniósł się do tematu szczepień przeciw COVID-19 dzieci poniżej 12 roku życia. - Czekamy na wyniki badań. Mamy świadomość, że firma Pfizer jako pierwsza złożyła wniosek do EMA - powiedział szef resortu zdrowia. Czy planowane są szczepienia w szkołach?

  Firma Pfizer rozpoczęła kolejny etap testów opracowanej przez siebie szczepionki przeciwko COVID-19. Tym razem badania kliniczne będą prowadzone z udziałem dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat. Szczepionka będzie testowana w Stanach Zjednoczonych, Finlandii, Hiszpanii oraz w Polsce.

  Szczepionka Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 może być podawana dzieciom w wieku od 12 do 15 lat. Badania wykazały, że odpowiedź immunologiczna na ww. preparat w tej grupie była porównywalna z odpowiedzią immunologiczną u osób 16-25 lat. Wniosek zatwierdziła Europejska Agencja Leków (EMA).

  Szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci budzi sporo emocji. Jak zwykle, zdania na ten temat są podzielone. Jednak większość rodziców jest zdecydowana zaszczepić swoje pociechy, o ile pojawi sią taka możliwość. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż.

  Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała zgodę na użycie w nagłych wypadkach szczepionki przeciw koronawirusowi firm Pfizer/BioNTech dla dzieci od 12. roku życia. Do tej pory była ona była podawana nastolatkom, którzy ukończyli 16 lat. USA są drugim krajem, po Kanadzie, który dopuścił stosowanie tego preparatu dla osób od lat 12.

  Coraz mniej rodziców szczepi swoje pociechy przeciwko odrze, groźnej chorobie wirusowej, która może prowadzić nawet do śmierci. Odsetek takich dzieci poddanych immunizacji spadł w Polsce poniżej bezpiecznego poziomu, gwarantującego społeczeństwu odporność - alarmuje prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

  Szczepionka Pfizera może być podawana dzieciom w wieku 12-15 lat. Jak podał koncern, preparat w tym przypadku jest skuteczny w 100 proc. - Zaszczepieni wykazali silną odpowiedź przeciwciał bez poważnych skutków ubocznych – napisał prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.

  Koronawirus dotyka coraz młodszych. Ostatnio w grudziądzkim szpitalu zmarł 15-latek zakażony COVID-19. Miał choroby współistniejące. O to, jakich objawów nie bagatelizować u dziecka i czy są szanse, aby nasze pociechy były zaszczepione, zapytaliśmy dr Anetę Górską-Kot, pediatrę i ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie.

  Magdalena Daniel na drzwiach swojego gabinetu wywiesiła kartkę, na której napisała, że nie będzie leczyć dzieci niezaszczepionych. W studiu Dzień Dobry TVN lekarka wyjaśniła, że nieszczepienie dzieci niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje. Może być zagrożeniem dla całego społeczeństwa. Niestety ruch antyszczepionkowców rośnie w siłę... W naszym studiu gościliśmy również mecenasa Marcina Kostkę, współautora obywatelskiego projektu, który zakłada między innymi nieprzyjmowanie nieszczepionych dzieci do żłobków i przedszkoli. Czy wykluczenie społeczne nie przyniesie czasem odwrotnego skutku? Czy nie lepiej edukować ludzi, którzy ulegają propagandzie antyszczepionkowej?

  W Polsce w 2010 roku było 2,5 tys. nieszczepionych dzieci, a w 2016 - już 29 tys. Co nam w związku z tym grozi? Dlaczego ruch antyszczepionkowy jest coraz silniejszy? Czy są wiarygodne badania naukowe, według których szczepionki wywołują skutki uboczne? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: pediatra dr Piotr Albrecht i psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska. Obok nich usiadł radny z Krakowa Łukasz Wantuch. Powiedział o swoich pomysłach, które miałby przymusić rodziców do szczepienia dzieci. Zobaczcie też wyniki naszej sondy, w której zadaliśmy pytanie: Czy państwo powinno karać za nieszczepienie dzieci?".

  Do tej pory karą za nieszczepienie dziecka był mandat. Rodzice płacili i dalej nie szczepili. Ostatnio do sądów spłynęły pierwsze wnioski o ograniczenie praw rodzicielskich rodzicom, którzy nie zaszczepili swoich dzieci. Czy to zbyt drastyczne posunięcie? Jak takie ograniczenie będzie wyglądało w praktyce? I czemu część rodziców boi się szczepień? O tym w Dzień Dobry TVN dr n. med. Paweł Grzesiowski i prawnik Eliza Kuna.

  Kolejny rekord pobity! Podczas 23. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 53 mln złotych. Jaki sprzęt WOŚP kupuje dla geriatrii? Ile łóżek zostanie zakupionych dla oddziałów geriatrycznych w warszawskich szpitalach? Na co będziemy grać w przyszłym roku? Czy gość Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak jest za szczepieniem dzieci?

  Coraz więcej rodziców decyduje się na to, by nie szczepić swoich dzieci. Usprawiedliwiają to złym wpływem szczepionek na zdrowie dziecka. Co zatem robić? Szczepić czy nie szczepić? Czy przedszkola nie powinny przyjmować dzieci, które nie są szczepione? O tym rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN prof. dr hab. med. Zbigniewem Gaciongiem - lekarzem chorób wewnętrznych, kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie.

  W Polsce wzrasta liczba nieszczepionych dzieci. Obecnie jest ich ok. 7 tys. Za brak szczepień rodzicom grozi kara. Jaka? Kto ją może nakładać? Czy jest to kara jednorazowa? Czy można odwołać się od decyzji o ukaraniu? Wyjaśnił to ekspert Dzień Dobry TVN adwokat Luka Szaranowicz. Agnieszkę Kutyłowską - członkinię ogólnopolskiego stowarzyszenia STOP NOP zapytaliśmy o odpowiedzialność społeczną rodziców, którzy nie szczepią swoich dzieci.