Styl Życia

Szalony dentysta. Ten stomatolog jeździ po świecie, by nieść pomoc

Styl Życia

Szalony dentysta. Ten stomatolog jeździ po świecie, by nieść pomoc

Studia medycznie nie należą do najłatwiejszych. Niesienie pomocy potrzebującym bywa wyczerpujące, ale i satysfakcjonujące. Czy praca lekarza musi być nudna? O tym, jak połączyć pasję z pracą pokazał szalony dentysta Michał. 

Historia Michała jest dość szalona. Młody dentysta korzysta z życia i realizuje każdy swój pomysł na egzotyczną podróż. Wyjazdy mają nie tylko wartość turystyczną, ale przede wszystkim naukowo- dydaktyczną.

Jak dentysta rozpoczął przygodę z podróżami?

Michał wyruszył w podróż dzięki koledze, który powiedział mu o sytuacji w Nepalu. Panowie razem zorganizowali swój pierwszy wyjazd.

Mając na uwadze nasze niewielkie doświadczenie, zachęciliśmy wielu lekarzy z całej Polski, dużo starszych, z większym doświadczeniem, żeby wzięli z nami udział.

- przyznał jeden z lekarzy. 

Na pierwszą wyprawę udały się 23 osoby, dzięki którym udało się pomóc 1500 potrzebującym. Pozytywny odzew zapoczątkował kolejne wyjazdy. Zorganizowano już m.in. wyjazdy na Jamajkę.

Opieka stomatologiczna w Nepalu

Opieka medyczna w miejscach, do których jeździ bohater reportażu, jest na niskim poziomie. Jak się okazało, mieszkańcy Nepalu ciepią na starcia zębów spowodowane jedzeniem kości. Często rodziny nie mają szczoteczek do zębów i nie dbają odpowiednio o higienę jamy ustnej. Co więcej, u wielu osób wykryto też nowotwory.

Byliśmy nastawieni na zaniedbania, ale to, co zobaczyliśmy, zszokowało nas.

- przyznał stomatolog. 

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
78
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
13.10.2019
Kr
Haha, najpierw zdzierają kasę od ludzi w PL żeby potem jechać na egzotyczne podróżne w trakcie ktorych chcą zrobić fejm... żalosne... idzicie do polskich szkół a zobaczycie podobny obrazek zaniedbań stomatologicznych i tyle samo pracy, tyle że to sie nie sprzeda w TV, nie bedzie sławy wiec sie wam pewnie nie opłaci "szaloni dentyści"
12.10.2019
As
Szkoda ze w Polsce trzeba płacić za żeby i to słono mimo że jest się ubezpieczonym.....