Gwiazdy

Syrena Toma Hanksa wesprze dzieci

Gwiazdy

Syrena Toma Hanksa wesprze dzieci

Dziś w Bielsku-Białej odbyło się pierwsze odsłonięcie Syrenki Toma Hanksa. Odnowiony samochód ma zostać przekazany na licytację, która zasili Fundację NIE wypada NIE pomagać. Celem przedsięwzięcia jest niesienie pomocy dzieciom i młodzieży dotkniętych zaburzeniami psychicznymi. Agata Zjawińska rozmawiała z inicjatorką akcji Moniką Jaskólską. 

Maluch w słusznej sprawie

Dwa lata temu, z inicjatywy Moniki Jaskólskiej, Tom Hanks dostał w prezencie polskiego malucha. Akcja miała na celu nagłośnienie działalności Fundacji NIE wypada NIE pomagać, która prowadzi ogólnopolską kampanię dotyczącą zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Dzięki niej zebrano fundusze, które wspomogły Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

W tym roku sytuacja się odwróciła i to aktor wyszedł z propozycja wyremontowania samochodu i przekazania go na licytację, która wesprze akcję. Wybór padł na zaprezentowaną dziś w Bielsku-Białej Syrenę.

Na datę odsłonięcia samochodu wybrano grudzień, który jest miesiącem nasilonych stanów depresyjnych i największej liczby prób samobójczych wśród młodzieży. Dziecięce szpitale psychiatryczne w całym kraju pękają w szwach. Liczne oddziały są zamykane ze względu na brak specjalistów, funduszy i miejsc. 

Zobacz też:

Tom Hanks o Maluchu z Bielska-Białej: "Zamierzam nim jeździć"

Dlaczego myślenie abstrakcyjne jest tak istotne i czy można się go nauczyć? Porady i ćwiczenia

Jesienna chandra - czym się objawia i jak z nią walczyć?

Co sądzisz o tym artykule?
90
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0