Gwiazdy

#SeparatedLife - wyjątkowy spektakl baletowy online przygotowany w domach tancerzy

Tancerka balet

Yagi Studio/Getty Images

Gwiazdy

#SeparatedLife - wyjątkowy spektakl baletowy online przygotowany w domach tancerzy

Tancerka balet

Yagi Studio/Getty Images

Artyści baletu Teatru Wielkiego w Łodzi przygotowali w swoich domach wirtualny spektakl baletowy. - Projekt #SeparatedLife przedstawia okoliczności, w jakich znaleźli się tancerze oraz to, jak bardzo tęsknią za światłami sceny – wyjaśnił pomysłodawca. Kiedy premiera?

Skąd pomysł na balet w internecie?

Z powodu pandemii koronawirusa życie artystyczne zamarło.

My, tancerze, odczuwamy brak kontaktu nie tylko ze sceną, ale i z publicznością, która jest naszym tlenem. Na scenie spełniamy swoje marzenia i wkraczamy w świat pełen niezliczonych emocji. Projekt #Separated Life przedstawia okoliczności, w jakich znaleźli się tancerze nie tylko Teatru Wielkiego w Łodzi oraz to, jak bardzo tęsknią za światłami sceny

– powiedział choreografii Grzegorz Brożek.

Szczegóły przedstawienia baletowego w internecie

Jak zapowiadają organizatorzy, #SeparatedLife to wirtualny spektakl baletowy stworzony specjalnie na potrzeby nietypowej sytuacji, w jakiej znaleźli się artyści i publiczność po ogłoszeniu ograniczeń związanych z epidemią. Muzykę do niego skomponował Cezary Kurowski, a wokalizę wykonuje śpiewająca kontraltem Olga Maroszek.

Ma to być widowisko opowiadające o artystach w zamknięciu, pozbawionych sceny i możliwości wyrażania siebie oraz nadziei na lepsze jutro. Spektakl powstawał w domach 36 tancerek i tancerzy baletu łódzkiej opery. Według autorów nie będzie to jednak przedstawienie w formie kolażu, lecz film przedstawiający ciąg zdarzeń; eksperyment, który poprzez przekazywanie choreografii online pozwala tancerzom na własną jej interpretację.

Kiedy premiera?

Premiera wydarzenia ma odbyć się w Międzynarodowym Dniu Teatru 29 kwietnia o godz. 18.00 na profilu Facebook oraz kanale YouTube Teatru Wielkiego w Łodzi.

>>> Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
75
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0