Gwiazdy

Sentymentalna podróż Krzysztofa Cugowskiego

Gwiazdy

Sentymentalna podróż Krzysztofa Cugowskiego

W 2019 roku Krzysztof Cugowski obchodzi pięćdziesięciolecie działalności artystycznej i dwudziestą szóstą rocznicę małżeństwa. Muzyka zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby opowiedział nam o swojej dynamicznej karierze muzycznej i szczęśliwym małżeństwie. W studiu towarzyszyła mu żona Joanna.

Krzysztof Cugowski - małżeństwo z Joanną

Joanna Podedworny-Cugowska i Krzysztof Cugowski poznali się w połowie lat 90. ubiegłego wieku, kiedy muzyk z Budką Suflera wyjechał w trasę za ocean.

Poznaliśmy się u niej w domu, gdzie byłem gościem.

- wspomina wokalista.

Oboje byli wtedy w związkach. Joanna od wielu lat mieszkała w USA i wraz z mężem wychowywała córkę Julię, natomiast Krzysztof miał żonę Małgorzatę i nastoletnich wówczas synów: Wojtka i Piotrka.

>>> Zobacz także: Piotr Cugowski wydaje solowy album

Na początku bronili się przed uczuciem, ale po jakimś czasie postanowili być razem.

Po rozwodach zamieszkali w rodzinnym mieście muzyka - Lublinie. Nie mieli niczego, ponieważ Krzysztof wszystko postanowił zostawić swojej pierwszej żonie.

Domem zajmowała się głównie Joanna.

Wiele lat mi zabrało, aby zrozumieć, że wiele rzeczy powinnam wziąć na siebie, bo mój mąż jest przede wszystkim artystą.

- powiedziała Joanna.

Na dziecko zdecydowali się po kilku latach wspólnego życia.

Jeśli chodzi o wychowywanie syna, też wolałam decydować o wielu rzeczach, ponieważ mojemu mężowi brakowało konsekwencji.

- dodała.

Rodzinie finansowo polepszyło się po wydaniu przez Budkę Suflera płyty zatytułowanej "Nic nie boli tak jak życie". Wtedy mogli pozwolić sobie na kupno wymarzonego domu. 

Niedawno żona Krzysztofa została po raz pierwszy babcią - jej córka Julia urodziła w Stanach Zjednoczonych syna Jakuba. Natomiast muzyk od jakiegoś czasu jest dziadkiem, dzięki synom z pierwszego małżeństwa - Piotrowi i Wojtkowi.

>>> Zobacz także: Za co Cugowski i Paszt kochają Lubelszczyznę?

W 2019 roku para obchodzi dwudziestą szóstą rocznicę małżeństwa.

Krzysztof Cugowski - kariera muzyczna

Marzeniem rodziców Krzysztofa Cugowskiego było, aby ich syn został pianistą, a kiedy to nie wyszło, mama zdecydowała, że zostanie prawnikiem. Jednak on wybrał inna drogę - w wieku 19 lat założył wraz z Krzysztofem Brozim i Januszem Pędziszem pierwszą, "prehistoryczn" Budkę Suflera, natomiast w 1970 roku – już z Romualdem Lipko – współtworzył "nowożytny" skład zespołu. Opuścił grupę na początku 1978 roku i zaczął występować m.in. z zespołami Spisek i Cross. Wrócił do Budki Suflera w 1983 r.


Muzyk ma na swoim koncie również pięć albumów solowych oraz płytę "Zaklęty krąg", nagraną wspólnie z synami: Piotrem i Wojciechem.

W 2019 roku Krzysztof Cugowski świętuje pięćdziesięciolecie pracy artystycznej i swój jubileusz postanowił uczcić trasą koncertową, która będzie nosiła tytuł #50 lat na 100 procent.


Co sądzisz o tym artykule?
82
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0