Styl Życia

Robert Stockinger jako czwarta zmiana sztafety. Udało mu się dorównać Mistrzyniom Europy?

Styl Życia

Robert Stockinger jako czwarta zmiana sztafety. Udało mu się dorównać Mistrzyniom Europy?

Na pływalni we Wrocławiu spotkaliśmy się z Alicją Tchórz, Dominiką Sztanderą i Kornelią Fiedkiewicz, mistrzyniami Europy w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym w Glasgow oraz ich trenerem Grzegorzem Widanką. Zabrakło dziś jednej z zawodniczek sztafety -  Katarzyny Wasick, jej miejsce zajął Robert Stockinger. Zobaczcie, jak poradził sobie na ostatniej zmianie.

Sukces polskich pływaczek 

W grudniu polskie pływaczki w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick, zdobyły złoty medal na pływackich mistrzostwach Europy w Glasgow, w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym.

Zdecydowanie nie należałyśmy do faworytek, ale chyba to jest piękne w sporcie, że on zaskakuje. Razem z dziewczynami i Kasią dałyśmy z siebie nie 100, ale 150 procent, co zaowocowało właśnie złotym medalem Mistrzostw Europy

– powiedziała Alicja Tchórz.

Sztafeta, na czym polega?

Cztery dziewczyny i 50 metrów stylem zmiennym na krótkim basenie. Co to dokładnie oznacza?

Jest to bardzo atrakcyjna konkurencja, bo prezentuje się w niej cztery style pływackie, czyli wszystkie te, którymi startujemy. To się dzieje bardzo szybko, bo ten odcinek jest 50-metrowy. W ciągu 100 sekund możemy zobaczyć wszystko, co w pływaniu najlepsze. 

– powiedział trener Grzegorz Widanka.

Wyścig sztafetowy wymaga ogromnej koncentracji od każdej z zawodniczek. Razem pracują one na wspólny czas i wynik.

Indywidualnie Alicja miała brązowy medal, ale już Dominika nie była na podium ani Kornelia, ani Kasia, a wspólnie złożyły to, co nas zaskoczyło, a więc złoty medal.

- dodał trener. 

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<<

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
87
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0