Gwiazdy

Robert Lewandowski znów pomaga polskim szpitalom. Na aukcję trafiła szczególna koszulka

Robert Lewandowski

x-news

Gwiazdy

Robert Lewandowski znów pomaga polskim szpitalom. Na aukcję trafiła szczególna koszulka

Robert Lewandowski

x-news

Kapitan polskiej reprezentacji i zawodnik niemieckiego klubu z Monachium po raz kolejny wspiera walkę z koronawirusem. Robert wystawił na licytację koszulkę z ważnego dla niego meczu. Zysk z aukcji trafi do polskich szpitali.

Robert Lewandowski przekazuje koszulkę na aukcję

Robert Lewandowski mimo tego, że w tym trudnym czasie przebywa poza granicami Polski, to nie zapomina o swoim kraju i stara się pomagać, jak tylko może. Wczoraj przekazał na licytację swoją koszulkę z ligowego meczu, w którym do siatki rywala udało mu się trafić aż trzykrotnie.

Piłkarz poinformował, że zysk z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc polskim szpitalom, które walczą z koronawirusem.

Robert Lewandowski kolejny raz wspiera polską służbę zdrowia

To już kolejny gest Lewandowskiego, który wspiera polską służbę zdrowia w walce z epidemią. Trzy tygodnie temu wraz z żoną Anną Lewandowską poinformowali, że chcą wesprzeć finansowo polskie szpitale, w których brakuje przede wszystkim sprzętu  ochrony zdrowia dla medyków. Państwo Lewandowscy przekazali na ten cel milion euro.

Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni

- mówił wówczas Robert wraz ze swoją żoną.

Świat sportu zamarł

Z powodu pandemii koronawirusa cały świat sportu na chwilę się zatrzymał. Wstrzymano wszelkie rozgrywki, zawody i turnieje. Na przyszły rok przełożono również dwie największe sportowe imprezy – Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Robert Lewandowski w momencie wstrzymania rozgrywek plasuje się na pierwszej pozycji w rankingu strzelców niemieckiej Bundesligi, a jego Bayern Monachium cieszyłby się z mistrzostwa Niemiec, gdyby na tym etapie przerwano rozgrywki ligowe. Mimo to zespół nie poprzestaje w zmaganiach i choć w nieco innych warunkach niż dotychczas, wrócił do treningów.

Robert Lewandowski już strzela, choć na razie na treningach. Piłkarze Bayernu ćwiczyli celność, uderzając na małe bramki, x-news

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
57
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0