Gorące tematy

Premiera filmu o skandalu, który zapoczątkował #MeToo. Charlize Theron jest nie do poznania!

Gorące tematy

Premiera filmu o skandalu, który zapoczątkował #MeToo. Charlize Theron jest nie do poznania!

Na ekrany kin wszedł film „Gorący temat”, który oparty jest na autentycznych wydarzeniach z 2016 roku. W rolach kobiet walczących z przemocą seksualną w jednej z największych amerykańskich korporacji medialnych Fox News wystąpiły Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie.

Reżyser Jay Roach przeniósł na srebrny ekran jedną z największych afer ostatnich lat. „Gorący temat” to opowieść o skandalu, który odegrał ogromną rolę w procesie kształtowania się ruchu #MeToo. W rolę głównej bohaterki, dziennikarki Megyn Kelly wcieliła się znana z ekranowych metamorfoz Charlize Theron. Za swoją kreację aktorską została wyróżniona nominacją do Oscara.

Aktorka o stu twarzach

Charlize Theron to znana na całym świecie aktorka. Sławę i uznanie zapewniły jej dziesiątki fantastycznych kreacji filmowych. Aktorka uchodzi za jedną z najbardziej utalentowanych i ciekawych postaci światowego show biznesu. Charlize ma nieprawdopodobną zdolność transformacji i często przechodzi zdumiewające, niekiedy szpecące, metamorfozy na potrzeby granych przez siebie postaci.

Wszystko sprowadza się do poczucia własnej wartości, do tego, gdzie je znajdujemy. Wierzymy, że nasza wartość to tylko i wyłącznie nasza uroda. To nie jest dobre. Mamy podwójne standardy i nie da się udawać, że jest inaczej – powiedziała Charlize Theron w wywiadzie z dziennikarką Anną Wendzikowska.

Gwiazda znana jest również z głośnego wyrażenia swoich opinii. Od lat zabiera głos w dyskusjach publicznych na temat praw kobiet i aktywnie angażuje się w walkę z niesprawiedliwością społeczną.

Trudna przeszłość Charlize Theron

Charlize Theron przyszła na świat 7 sierpnia 1975 roku w Benoni koło Johanesburga w RPA. Jako dziecko była świadkiem awantury, podczas której matka Charlize w samoobronie zastrzeliła jej ojca. W młodości marzyła o zawodzie tancerki, jednak drzwi do sławy otworzyła jej kariera modelki. Jej życie zmieniło się, gdy przypadkowo, gdy w kolejce w banku poznała agenta gwiazd Johna Crosby'ego, dzięki któremu zaczęła grać w filmach. Na swoim koncie ma role w takich produkcjach, jak „Gorący temat”, „Adwokat diabła”, czy wyprodukowany przez nią „Monster”. Za rolę Aileen Wuornos otrzymała Oscara.

O czym jest „Gorący Temat”?

Film oparty jest na prawdziwej historii skandalu, który przyczynił się do zapoczątkowania ogólnoświatowego ruchu na rzecz praw kobiet #MeToo. Na wielkim ekranie spotkały się trzy wielkie gwiazdy: Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie. Aktorki wcieliły się w kobiety, które przeciwstawiły się przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych – Fox News. W filmie wystąpili także: John Lithgow, Kate McKinnon, Connie Britto, Mark Duplass, Rob Delaney, Malcolm McDowell i Allison Janney.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

To tu powstało "Boże Ciało". Poznajcie Jaśliska na Podkarpaciu

Michele Morrone o erotycznych scenach w filmie „365 dni”: „To dla mnie norma”

Paszporty "Polityki" wręczone. Bartosz Bielenia z nagrodą w kategorii film

Co sądzisz o tym artykule?
86
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0