Prawdziwy hit w pielęgnacji skóry - wałeczek jadeitowy

Wałek do twarzy
Wałek do twarzy
Źródło: kjc500/GettyImages

Wałeczek jadeitowy spłyca zmarszczki, zwęża pory i działa jak prawdziwy zabieg odmładzający. Rozsławiona przez blogerki rolka do twarzy od pewnego czasu stanowi prawdziwy hit w świecie urody. Jak twierdzi medycyna chińska, sam jadeit jest kamieniem młodości.

Jadeitowy wałek do twarzy idealnie sprawdza się po ciężkiej, nieprzespanej nocy, w mgnieniu oka bowiem szara i ziemista cera zmienia się pod jego wpływem w promienną i pełną blasku. W Państwie Środka stosowany jest od wielu stuleci – i nic dziwnego, gdyż oprócz walorów pielęgnacyjnych wspaniale relaksuje. Na rynku dostępne są wałeczki wykonane także z kwarcu, kryształu górskiego czy ametystu.

Wałeczek jadeitowy – instrukcja obsługi

Rolowanie twarzy należy zawsze wykonywać od jej środkowego obszaru w kierunku zewnętrznym. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, warto chłodzić wałek w lodówce. Podczas rolowania powinien być wyczuwalny również lekki chłód – jadeit jest bowiem w stanie utrzymać niską temperaturę przez długi czas. Przed używaniem jadeitowego wałeczka do twarzy warto na nią dodatkowo nałożyć olejek, zwłaszcza jeśli skóra jest sucha. Wałeczek może pomóc w rozprowadzaniu kosmetyków, także kremów lub masek.

Przed rozpoczęciem rolowania warto również wykonać masaż twarzy, głaskając ją, a następnie uciskając. Ważne jest, aby wszystkie czynności przeprowadzać na oczyszczonej skórze.

Czoło

Masaż najlepiej rozpocząć od punktu położonego między brwiami – z tego miejsca należy przesuwać wałek w górę, do linii włosów. Następnie kieruj się od środka czoła w stronę skroni. Później przyłóż wałeczek jeszcze wyżej i powtórz ten ruch, sięgając aż do linii włosów.

Okolice oczu

W przypadku rolowania okolic oczu użyj mniejszej głowicy. Czynność rozpocznij wykonywać pod brwiami, nad samym okiem. Następnie zacznij masować obszar pod oczami, od okolic nosa w kierunku skroni. Wykonując ten ruch, możesz sobie wyobrazić, że przesuwasz limfę w kierunku skroni.

Nos

Rolowanie nosa rozpocznij od miejsca nad nim – tam, gdzie prawie stykają się brwi, np. po prawej stronie nosa. Przesuń wałek w dół, kierując się do jego czubka, a następnie powtórz czynność po drugiej stronie.

Policzki

Wykonuj ruchy od nosa, przez policzki, aż do węzłów chłonnych, które są zlokalizowane przed samym uchem. Powtórz tę samą czynność, przykładając rolkę niżej.

Okolice ust

W przypadku okolicy ust skorzystaj z mniejszej końcówki. Okrąż usta, kierując wałek od środka w kierunku węzłów chłonnych przy uchu.

Dolna szczęka i podbródek

Kieruj wałeczek od środka podbródka w kierunku węzłów chłonnych przy uszach, zaczynając od miejsca tuż pod wargą. Następnie przesuwaj się niżej, powtarzając ten sam ruch. Wykonaj go także pod podbródkiem, kierując rolkę do tyłu uszu.

Szyja

W przypadku szyi należy przeprowadzać czynność z góry na dół, aż do linii obojczyków. Na samym końcu warto wygładzić rollerem zmarszczki, a następnie całą skórę. Najlepiej również powtarzać każdy ruch po 3–5 razy, z wyjątkiem czoła, gdzie można wykonać ich dwa razy więcej.

Jadeitowy roller do twarzy – efekty stosowania

Wałeczek jadeitowy skutecznie usprawnia krążenie krwi oraz drenaż limfy, wygładza zmarszczki i zwęża pory. Reguluje produkcję sebum oraz bardzo dobrze działa na cerę naczynkową – doskonale bowiem radzi sobie z kuperozą. Sprawia, że skóra nabiera witalności, pomaga również mięśniom się zrelaksować, a jego stosowanie polecają także kosmetolodzy.

Regularne stosowanie rollera pod oczy zmniejsza cienie i worki – jednak należy z niego korzystać przynajmniej raz w tygodniu. Trzeba też pamiętać o tym, aby nie przyciskać rolki do twarzy zbyt mocno – w ten sposób łatwo można nabawić się siniaków.

Rolowanie warto wykonywać również po zabiegach akupunktury kosmetycznej, peelingu i masażu twarzy – każdy z nich powoduje otwarcie porów, które wałeczek jadeitowy może zamknąć.

Niedobory witamin widoczne na twarzy Źródło: Dzień Dobry TVN

Jaki roller wybrać? Rodzaje wałków do twarzy

Rolkę do twarzy można znaleźć na rynku w kilku barwach. Kolor nie jest tu przypadkowy, oznacza bowiem konkretny rodzaj kamienia:

  • zielony – wałeczek jadeitowy,
  • biały – wałeczek z kryształu górskiego,
  • różowy – wałeczek z kwarcu różowego,
  • czarny – wałeczek z ametystu.

Każdy z tych wałeczków ma tak naprawdę bardzo podobne właściwości. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki roller wybrać, możesz po prostu zdecydować się na kolor, który ci się najbardziej podoba lub pasuje do wystroju twojej łazienki. Pamiętaj również, że nie ma na rynku dwóch identycznych wałeczków – ich wygląd jest uzależniony od wyglądu danego kamienia.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości