Polki z medalem w K4 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Które miejsce zajęły?

igrzyska
Ccahill/GettyImages
Źródło: E+
Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w K4 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Węgierki przed Białorusinkami.

Tokio 2020. Brązowy medal dla Polski

Biało-czerwone na półmetku były czwarte, ale udało im się wyprzedzić osadę Nowej Zelandii, którą prowadziła trzykrotna złota medalistka igrzysk w Tokio Lisa Carrington. Polki straciły do Węgierek 0,982 sekundy.

To pierwszy w historii kobiecego kajakarstwa medal wywalczony w czwórce. Naja i Puławska po raz drugi stanęły na podium w Tokio. We wtorek wywalczyły srebrny medal w dwójce na 500 m.

Naja zdobyła już czwarty medal w historii swoich startów na igrzyskach olimpijskich. W 2012 roku w Londynie i w 2016 w Rio de Janeiro sięgnęła po brąz w dwójce z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską).

Tokio 2020. Medale Polaków

To już trzynasty medal w dobytku polskich sportowców na igrzyskach w Tokio. Brąz czwórki kajakarek jest czwartym trofeum zdobytym za trzecie miejsce. Wcześniej wywalczyli je: Malwina Kopron i Paweł Fajdek w młocie, a także Patryk Dobek w biegu na 800 metrów oraz zapaśnik Tadausz Michalik.

Trzy srebra zostały "wyłowione z wody" przez kobiety: wioślarki w czwórce podwójnej, kajakarki w K2 na 500 m i żeglarki w klasie 470. Czwarte należy do Marii Andrejczyk w rzucie oszczepem. Z kolei cztery złota w tegorocznych igrzyska są dziełem lekkoatletów. Na najwyższym stopniu podium stanęli: sztafeta mieszana 4x400 m, Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem oraz Dawid Tomala, który został mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km.

Przypomnijmy, że zmagania sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio można oglądać na kanałach Eurosportu oraz w Player.pl.