Styl Życia

Polka pracowała w ogrodzie księcia Karola. "Książę bardzo dbał o to, żeby nam było dobrze. Mieliśmy piękne domy"

Styl Życia

Polka pracowała w ogrodzie księcia Karola. "Książę bardzo dbał o to, żeby nam było dobrze. Mieliśmy piękne domy"

Katarzyna Bellingham jako jedyna Polka pracowała w ogrodach księcia Karola. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak trafiła na dwór brytyjskiej rodziny królewskiej i jakie panowały tam zwyczaje. Zdradziła też, jaki prywatnie jest syn Elżbiety II. Swoją służbę traktuje z należytym szacunkiem i darzy dużą sympatią.

Ogrodnictwo od zawsze było jej wielką pasją

Dziś Katarzyna Bellingham ma swój piękny ogród na Kaszubach i jest cenioną specjalistką w dziedzinie ogrodnictwa. Swoje umiejętności doskonaliła w miejscu, o którym niejeden może tylko pomarzyć - w ogrodzie księcia Karola

- Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie moja praca dla rodziny królewskiej. W podstawówce zawsze fascynowała mnie botanika i historia. Jak tylko dowiedziałam się, że w Gdańsku Oliwie jest technikum urządzania terenów zabytkowych zieleni, to natychmiast zainteresowałam się tym i chciałam pójść na ten kierunek. Zdałam egzamin i później spędziłam tam pięć lat - powiedziała Bellingham dla Dzień Dobry TVN.

Gdy Katarzyna była w ostatniej klasie, pojawiła się możliwość, by jeden z uczniów pojechał na stypendium do Wielkiej Brytanii. Los uśmiechnął się właśnie do niej. Wyjechała do Anglii tej nocy, gdy zmarła księżna Diana, dlatego od samego początku rodzina królewska była bardzo bliska jej sercu.


Pracowała dla brytyjskiej rodziny królewskiej

Do ogrodu księcia Karola trafia się nie przez przypadek. Kasia pracowała dla największej organizacji angielskich ogrodów ekologicznych, dzięki czemu miała wejście do Highgrove - prywatnej rezydencji księcia Karola. 

- Codziennie trzeba przejeżdżać przez bramę, gdzie sprawdzają, czy nie masz bomby na sobie, czy w samochodzie też nie ma bomby. Troszeczkę to trwa, ale to kwestia bezpieczeństwa. Przejeżdżając przez wszystkie kontrole, nie można było już fotografować. Ale kiedy już się przebijesz przez wszystkie bramy i mury, to jest się na terenie bardzo prywatnej, domowej, rodzinnej rezydencji, gdzie książę Karol przycina jabłonki i macha zza żywopłotu - wyznała Kasia w materiale Dzień Dobry TVN. 

Wszyscy byli uczeni królewskiej etykiety 

Każda osoba pracująca dla rodziny królewskiej musi opanować zasady etykiety. Trzeba wiedzieć, jak należy się ukłonić i zwracać do osoby królewskiej. Co ciekawe, nie wypada samemu zaczynać rozmowy. Może to zostać odebrane, jako niestosowne zachowanie. Jednak jak opisuje Kasia, wszystkie przepisy szybko idą w zapomnienie, ponieważ książę Karol jest niezwykle przyjazny. 

- Sam wszystkim macha i  żartuje - wspomina. - Książę Karol bardzo dbał o to, żeby nam było dobrze. Mieliśmy piękne domy, w których mogliśmy mieszkać. Na święta organizował nam wyjazd do Londynu do restauracji Ritz na bardzo wystawny obiad. Zawsze czułam się tam w bardzo przyjaznej atmosferze - przyznała Bellingham.

Zobacz także: 

Koncerty tylko dla zaszczepionych - czy to dobry pomysł? "Szczepienia mogą sprawić, że COVID-19 będzie taką samą chorobą, jak przeziębienie"

Do kiedy będziemy nosić maseczki w pomieszczeniach? Minister zdrowia ostrzega: "Epidemia się tli"

Rozpędzony samochód omal nie wjechał w dziecko na pasach. Policja: "O włos od tragedii". Zobacz wideo

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz
Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0