Gwiazdy

PJ Harvey wraca do lat 90. Będą reedycje jej kultowych albumów

PJ Harvey

Maria Mochnacz/Universal Music Polska

Gwiazdy

PJ Harvey wraca do lat 90. Będą reedycje jej kultowych albumów

PJ Harvey

Maria Mochnacz/Universal Music Polska

Był rok 1992. Szerzej nieznana brytyjska artystka wydaje debiutancki album "Dry". I szturmem zdobywa nie tylko Wyspy. Dziś wraca do tamtych czasów. Już niedługo ponownie ukażą się jej pierwsze płyty z dodatkowymi wersjami utworów.

Pierwsze płyty PJ Harvey - specjalne edycje z wersjami demo

Wytwórnie UMC/Island, Beggars oraz artystka ogłosili właśnie reedycje wczesnych płyt (w tym dwa albumy nagrane z Johnem Parishem). Wydawnictwa będą ukazywały się w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Po raz pierwszy w formacie LP będą dostępne wersje demo przy każdym albumie. Pierwszą płytą w kolekcji będzie debiut PJ - "Dry".

Na początek "Dry"

To pierwsze wydanie "Dry" od 20 lat. LP ukaże się 24 czerwca. Oryginalnie płyta ukazała się 30 marca 1992. Nagrania odbyły się w The Ice House w Yeovil, a całość promowały single "Dress" oraz "Sheela-Na-Gig". Tego samego dnia ukaże się także "Dry – Demos" z 11 utworami, po raz pierwszy dostępne jako samodzielne wydawnictwo. Już teraz można posłuchać wersji demo utworu "Sheela-Na-Gig" w serwisach streamingowych.

YouTube.com/PJ Harvey

Krytycy o "Dry"

A gdybyście nie byli pewni, jak ważną płytą był debiut PJ, podpowiedzią niech będą te cytaty z recenzji muzycznych:

Na debiutanckim „Dry” Polly Jean Harvey dorównuje Patti Smith w żarliwości oraz Bessie Smith w pożądaniu, wyprzedzając wszystkich w wyścigu o miano największej alternatywnej gwiazdy w Wielkiej Brytanii. Natychmiast stała się gwiazdą 

– Pitchfork

Bezkompromisowy album 

– Entertainment Weekly

Jeśli jeszcze nie znacie PJ Harvey, pora nadrobić zaległości. Sentymentalny powrót do lat 90-tych gwarantowany.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
79
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0