Gwiazdy

Pearl Jam z nową płytą. Zespół ogłasza szczegóły

koncert

gettyimages.com/ Flashpop

Gwiazdy

Pearl Jam z nową płytą. Zespół ogłasza szczegóły

koncert

gettyimages.com/ Flashpop

Jedenasty album grupy Pearl Jam już wkrótce trafi do sprzedaży. Zespół zapowiedział premierę krążka "Gigaton" na 27 marca 2020 roku.

Pearl Jam – nowa płyta

Nowa płyta zespołu Pearl Jam – „Gigaton” ukaże się 27 marca 2020 roku w  sklepach i serwisach cyfrowych. Za produkcję krążka odpowiadają Josh Evans oraz Pearl Jam. Pierwszym singlem promującym nową płytę będzie utwór „Dance of the Clairvoyants”.

Nagranie tego albumu było długą podróżą. Czasem mroczną, emocjonalną
i dezorientującą, ale też bardzo ekscytującą i pełną eksperymentów. Czujemy, że ta droga zaprowadziła nas do muzycznego odkupienia. Współpraca z kolegami z zespołu dała mi wiele miłości, uważności oraz wiedzy, jak ważne są więzi z innymi ludźmi
w czasach, w których żyjemy.

 – wyjaśniał Mike McCready, gitarzysta zespołu.

Na okładkę albumu trafiła fotografia „Ice Waterfall”, której autorem jest kanadyjski reżyser, fotograf
i biolog morski Paul Nicklen. Zdjęcie przedstawia topniejącą wodę lodowców znajdujących się na Ziemi Północno-Wschodniej.Pearl Jam udostępnia nowy singiel „Dance of the Clairvoyants”

„Dance of the Clairvoyants” to pierwszy singiel promujący nowy album Pearl Jam, „Gigaton”. Za produkcję odpowiadają Josh Evans i Pearl Jam.

"Dance of the Clairvoyants” to perfekcyjna mieszanka eksperymentu i prawdziwej współpracy… Otworzyliśmy nowe kreatywne drzwi, to dla nas bardzo ekscytująca perspektywa.

- mówi Jeff Ament.

Lista utworów prezentuje się następująco:

1. Who Ever Said

2. Superblood Wolfmoon

3. Dance of the Clarivoyants

4. Quick Escape

5. Alright

6. Seven O’Clock

7. Never Destination

8. Take The Long Way

9. Buckle Up

10. Come Then Goes

11. Retrograde

12. River Cross

30-lecie zespołu

W 2020 roku zespół Pearl Jam świętuje 30-lecie działalności. W tym czasie wydali jedenaście albumów studyjnych i zagrali setki wyjątkowych występów. Na swoim koncie mają 85 milionów sprzedanych egzemplarzy albumów. W 2017 roku grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Pearl Jam w Polsce

W ramach trasy promującej nowy album, grupa Pearl Jam wystąpi między innymi w Polsce. Koncert odbędzie się 13 lipca 2020r., w Tauron Arenie w Krakowie. Szczegóły na oficjalnej stronie wydarzenia. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
84
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0