Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie w Szczecinie. Prawie wszystko znaleźli... na pchlim targu

Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie w Szczecinie. Prawie wszystko znaleźli... na pchlim targu

Katarzyna Jaroszyńska zawitała tym razem do Szczecina, by zobaczyć jak w stuletniej kamienicy mieszka trzyosobowa rodzina i pies - "rodzina zbieraczy". Zobaczcie ich niesamowite mieszkanie!

Zobacz też: Jak zaaranżować małe mieszkanie?


To mieszkanie w Szczecinie trzeba zobaczyć. W stuletniej kamienicy w stolicy województwa zachodniopomorskiego trzyosobowa rodzina postanowiła stworzyć przestrzeń z duszą. Mieszkanie ma 110 metrów kwadratowych. To duży metraż, co oznacza... dużo miejsca do zbierania wszelkich pamiątek, mebli, rzeczy znalezionych czasem na ulicy.

Te wszystkie przedmioty mają swoją historię. Tego się nie da kupić - mówią właściciele mieszkania.

Tak naprawdę w ich salonie jest tylko kilka elementów wystroju, które zostały kupione w sklepach. Jest to kanapa i półki na ścianie. Reszta to rzeczy znalezione - czasem gdzieś na ulicy - śmieją się właściciele, czasem na pchlim targu. Inaczej jest w sypialni - tam pojawia się już więcej sieciówkowych mebli.

Cieszę się, że jednak tych kilka mebli sieciówkowych mamy. Gdyby wszystko było z pchliego targu, w mieszkaniu byłby ich przesyt. 

Więcej: Tak mieszka Beata Pawlikowska


Pomysł stworzenia takiego mieszkania nie powstał od razu. Pierwotnym pomysłem był układ mieszkania, jednak cała aranżacja powstawała raczej spontanicznie. 


Sprawdź też: Mezonetowiec. Brzydki budynek z lat 60. XX wieku z pięknym wnętrzem


Więcej:

Ewa Mierzejewska radzi - Pudła, pudełeczka… sposób na drobiazgi

Jeśli kochasz drobiazgi, masz ich coraz więcej w mieszkaniu, ale jednocześnie nie chcesz się ich pozbywać, najlepszym rozwiązaniem będzie ich uporządkowanie. Jak to zrobić? Ewa Mierzejewska pokazała w studiu Dzień Dobry TVN, co z nimi zrobić.

Co sądzisz o tym artykule?
98
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0