Dom

"Odpicowane mieszkanie". Tu poczujemy się jak w pracowni artystycznej. "Ładne przedmioty są dla mnie ważne"

Dom

"Odpicowane mieszkanie". Tu poczujemy się jak w pracowni artystycznej. "Ładne przedmioty są dla mnie ważne"

Okolice Szczecinka. W tej wsi jest zaledwie 20 domów, a jeden z nich należy do Magdy i Łukasza. Budynek ma 150 m kw., w środku jest jasno i przestronnie. Nie brakuje w nim przepięknych przedmiotów, ale to w ogóle nie dziwi, bo pani domu jest artystką. Katarzyna Jaroszyńska zajrzała do salonu połączonego z kuchnią, łazienki i sypialni właścicieli. 

Dom z artystyczną duszą

Dom Magdy i Łukasza od obejścia wygląda wyjątkowo i unikalnie. Nie brakuje w nim drobnych dodatków, które dodają mu charakteru. 

- Ja zbieram, wybieram i kupuję. Część rzeczy jest nowych, ale jest też dużo tych używanych. Jestem po szkole artystycznej, maluję i tworzę ilustracje. Ładne przedmioty są dla mnie ważne - mówiła Magdalena Nowatkowska, właścicielka domu. 

- Cały dom urządzałam tak, żeby móc wędrować z poszczególnymi rzeczami. Jeżeli meble z dołu zamienimy tymi z górą, to wszystko będzie pasowało - dodała. 

"Zimna" kuchnia ocieplona dodatkami

Katarzyna Jaroszyńska zachwyciła się kuchnią. Blaty i kafelki oddawały surowość pomieszczenia. Z drugiej strony ocieplona została dodatkami. 

- Ten schemat powtarzam w każdym pomieszczeniu - kontrastuje to, co ciepłe, z czymś zimniejszym. Lubię takie kontrasty - tłumaczyła Magdalena Nowatkowska. 

SPA w domowej łazience

Wchodząc do łazienki Magdy i Łukasza można odsapnąć. Miejsce kojarzy się z relaksem i spokojem. 

- Drewno, ciepełko, z kontrastem w chłodzie na ścianie. Większość rzeczy jest tu naturalnych i w kolorach ziemi - mówiła pani domu. 

Sypialnia w wiejsko-designerskim klimacie

Katarzyna Jaroszyńska od wejścia zwróciła uwagę na duże łóżko. Okazuje się, że ma ono swoją historię. 

- Robili je znajomi z Holandii. Robią to z desek, które coś przeszły - tam popularne są meble z odzysku - podkreśla Magdalena Nowatkowska.

Z okna sypialni rozpościera się widok na jezioro. Małżeństwo nie chciało jednak tworzyć typowo wiejskiego klimatu. 

- Nie skupiałam się na tym, żeby był typowo wiejski klimat, więc stąd te designerskie wstawki. Lubię rzeczy, które odbiegają od standardu - podsumowała właścicielka. 

Jeżeli i Ty chcesz zostać bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie" dołącz do grupy na Facebooku i podziel się swoimi wnętrzami. Może to Ciebie Katarzyna Jaroszyńska odwiedzi następnym razem!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska
Co sądzisz o tym artykule?
82
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0