Odpicowane męskie mieszkanie
- To jest jaskinia faceta. Wrzuciłeś zdjęcia na naszą grupę odpicowane mieszkanie. I ktoś napisał: "Czy chciałabym w nim zamieszkać? Nie, bo to nie moja bajka. Ale gratuluję kreatywności, pomysłu, smaku. Te drobiazgi z okresu PRL wymiatają. Dla mężczyzny genialne" – zapowiedziała nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska.
Maciej Bajorek, właściciel krakowskiej kawalerki, zrobił coś, o czym marzy niejeden mężczyzna.
- Jestem w takim wieku, że staram się realizować, a nie marzyć. To mieszkanie kupiliśmy dla córki, która zaczynała mieszkać w Krakowie, ale sytuacja się zmieniła i woli mieszkać z nami. Jest tu dla niej za dużo męskości, te napisy. Nie jest przytulne dla kobiety – powiedział nasz bohater.
Ściany z cegły
Maciej zadbał o każdy detal. Loftowe wnętrze zostało wykończone przez mężczyznę starymi cegłami.
- Cegła musiała być. Jest wykorzystana z rozbiórki domu. Nadaje domowego ciepła. Ja ją ciąłem i przyklejałem. Cała budowlanka i większość mebli była zrobiona przeze mnie osobiście – podkreślał właściciel kawalerki.
Stół z "odzysku"
W odpicowanym mieszkaniu naszego bohatera nawet stół nie jest przypadkowy. Maciej zmontował ze sobą kilka różnych instalacji.
- To jest taki stół barowy. Z tyłu zostały zainstalowane zegary, które zakłada się na licznikach ciepła. Rury są z odzysku, ze starych instalacji wodnych, kanalizacyjnych i zrobiłem właśnie z nich taki stolik – powiedział właściciel krakowskiego mieszkania.
Szafki jak z policyjnego komisariatu
- One są dosłownie z warsztatu samochodowego. Szafka dolna składająca się z 3 komór, była oryginalna, ale górna była dorobiona. Początkowo była to szafka pojedyncza, która była spawana, pocięta i stworzyła taki pawlacz – usłyszeliśmy od Macieja.
- Barek, który stoi obok leżanki, też jest z tej szafki. A półka nad biurkiem też jest z tej szafki. A dodatkowo to wszystko to pozostałości po szafie – dodał.
Ozdoby
Maciej pasjonuje się motoryzacją, co widać od wejścia. Nie miał gdzie składować swoich ukochanych aut, więc postanowił je upamiętnić.
- Samochody to moja słabość. Stare samochody mają duszę. Jest to historia polskiej myśli technicznej. To auta, na które nie miałem miejsca i zostały sprzedane – usłyszeliśmy.
Kuchnia w loftowym stylu
Mała, bo mała, ale praktyczna. Ta kuchnia także robi wrażenie.
- Jest tam tylko kuchenka elektryczna i czajnik. A kratki, które są wmontowane w drzwiczki, znalezione były na złomie. Drzwi też zostały znalezione i zespawane przeze mnie – powiedział Maciej.
Łazienka hand made
Na 23m2 trudność sprawiło także zamontowanie tak prowizorycznej rzeczy, jak otwierane drzwi do łazienki. I tutaj Maciej znalazł rozwiązanie.
- Stanowiły wyzwanie, bo był problem z otwieraniem w tej małej przestrzeni, więc udało mi się w markecie kupić prowadnicę. Deski musiały być krzywo przycięte do krzywych ścian - usłyszeliśmy.
Szafka pod umywalkę również ma swoją historię.
- Jest zrobiona z urządzenia, które prawdopodobnie stało w przychodni lekarskiej w miasteczku studenckim. Ktoś ją wyrzucił na śmietnik, a ja ją przygarnąłem – podsumował Maciej.
Dołącz do grupy "Odpicowane mieszkanie"
Dołącz, tak jak nasz bohater, do grupy "Odpicowane mieszkanie" na Facebooku i podziel się swoimi wnętrzami! Może to ciebie odwiedzimy następnym razem!
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz też:
- "Sama to ogarniesz". Jak stworzyć domowy kącik telewizyjny?
- Eleganckie mieszkanie w stylu glamour. "Dążę do tego, żeby to wnętrze było harmonijne"
- Dom, w którym stare meble odzyskują nowe życie. "Ukłon w stronę przodków"
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Katarzyna Jaroszyńska