Gwiazdy

Marta Żmuda Trzebiatowska o macierzyństwie: „Na pewno popełniam mnóstwo błędów, ale daje sobie też na to przyzwolenie”

"Życiowa rola Marty Żmudy Trzebiatowskiej"

Gwiazdy

Marta Żmuda Trzebiatowska o macierzyństwie: „Na pewno popełniam mnóstwo błędów, ale daje sobie też na to przyzwolenie”

"Życiowa rola Marty Żmudy Trzebiatowskiej"

W maju Marta Żmuda Trzebiatowska wraz z mężem przywitali na świecie drugie dziecko. Małżeństwo mimo domowych obowiązków aktywnie wykorzystuje czas kwarantanny i tworzy autorskie projekty. Jednym z nich jest internetowy serial „Zostań w domu”. Jak pandemia wpłynęła na życie Marty, co docenia oraz kiedy zamierza wrócić do pracy? O tym gwiazda rozmawiała z Kasią Olubińską-Godlewską.

Działalność podczas pandemii

Czas pandemii Marta Żmuda Trzebiatowska wykorzystuje najlepiej, jak jest to możliwe. Więcej wolnego czasu to nie tylko idealny moment na poświecenie uwagi rodzinie, ale także na rozwijanie swoich pasji. Aktorka podczas domowej izolacji wraz z mężem i przyjaciółmi stworzyli internetowy mini serial „Zostań w domu”. Produkcja ta cieszy się ogromną popularnością, a jej autorzy zostali nawet docenieni podczas Festiwalu Filmów Kwarantannowych TVN Fabuła, gdzie otrzymali nagrodę publiczności.

Ludzie zostawiali wpisy, że te trzy minuty pozwalają im zapomnieć o tym, co na zewnątrz i pomyślałam sobie, że może jesteśmy takimi lekarzami dusz, serca. Może jednak mamy jakąś misję

– powiedziała Marta.

Jedyne czego aktorce brakowało podczas najsilniejszego okresu pandemii, to brak możliwości spotykania się z ludźmi. Marta przyznała, że jest bardzo towarzyskim człowiekiem, a internetowe rozmowy nie były w stanie zaspokoić jej potrzeb. Teraz gdy powoli wszystko wraca do normy, a spotkania twarzą w twarz są możliwe, aktorka czuje się zdecydowanie lepiej.

Oczywiście teraz te kontakty wróciły do jako takiej normy. Wiemy, że ten wirus dalej szaleje, więc nie jesteśmy spontaniczni tak, jak chcielibyśmy być 

– powiedziała Marta.

Nowa rola życiowa Marty Żmudy Trzebiatowskiej

W maju Marta po raz drugi została mamą. O narodzinach pociechy aktorka poinformowała w mediach społecznościowych, publikując zdjęcie i wzruszający fragment wiersza. Jak zdradziła, są to dla niej intymne momenty, które zostawia tylko dla siebie. Aktorka niechętnie też dzieli się z mediami informacjami dotyczącymi życia prywatnego.

Nie umknęło oczywiście mediom, że już drugi członek rodziny jest z nami, więc pozwoliłam sobie na króciutki post do tych ludzi, którzy gdzieś są z nami i kibicują. Ja faktycznie nie dzielę się szczegółami, nie dlatego, że nie chce, bo mnie rozpiera radość. Ja myślę o tych młodych ludziach, którzy mają prawo do beztroskiego dzieciństwa, a dla mnie takie dzieciństwo jest anonimowe. Kiedyś sami zadecydują, czy będą chcieli podążać taką drogą jak rodzice

 – powiedziała.

Co zmieniło się w życiu aktorki po narodzinach drugiego dziecka? Marta zdradziła, że macierzyństwo jest jej najważniejszą życiową rolą. Tym razem do wszystkiego podchodzi jednak ze spokojem i daje sobie przestrzeń do popełniania błędów. Doświadczenia z pierwszej ciąży pozwalają jej z większym luzem podchodzić do kwestii macierzyństwa.

Bycie mamą za pierwszym razem jest bardziej stresujące niż za drugim. Teraz jest więcej luzu we mnie. Na pewno popełniam mnóstwo błędów, ale daje sobie też na to przyzwolenie

- dodała. 

Kiedy Marta planuje wrócić do pracy? Aktorka przyznała, że prawdopodobnie powrót do życia zawodowego nastąpi dopiero za rok, jednak nic nie jest jeszcze pewne.

Ja trochę nie jestem ufna i nie wiem, czy jesteśmy po tym szczycie zachorowań, czy w trakcie

- podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Reporter: Martyna Mikołajczyk
Co sądzisz o tym artykule?
60
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
27.06.2020
Ula
Teraz daje sobie pozwolenie na błędy bo nie zdaje sobie sprawy gdzie je popełnia, ale za 20 lat już będzie wiedziała co robiła źle i wtedy będzie żałowała, ale będzie już za późno. Życie.
23.06.2020
pindzia
Pozdrawiamy gratulujemy pani Marto
Malgosia I Robert
Cayo Santa Maria styczen 2017