Newsy

Uratowano małego psa przywiązanego łańcuchem na środku drogi krajowej

mały przestraszony piesek

fot. Fotografía de eLuVe/Getty Images

Newsy

Uratowano małego psa przywiązanego łańcuchem na środku drogi krajowej

mały przestraszony piesek

fot. Fotografía de eLuVe/Getty Images

Wrażliwy na cudzą krzywdę kierowca i policjanci uratowali porzuconego przy ruchliwej drodze psa. Zwierzę było przywiązane łańcuchem do słupka. W każdej chwili mógł je potracić samochód. Policjanci będą wyjaśniać dokładnie jak doszło do tego zdarzenia i ustalać sprawcę, który mógł porzucić zwierzę.

Dzięki reakcji kierowcy i działaniom policjantów został uratowany mały piesek, którego ktoś porzucił na środku drogi krajowej nr 94, na odcinku trasy olkuskiej (Małopolskie). Zwierzę było przywiązane łańcuchem do słupka rozdzielającego dwa pasy ruchu.

"Bardzo ładny piesek, tylko trochę zaniedbany. Był na 2-metrowym łańcuchu solidnie okręconym wokół słupa. Łańcuch był mocno zaciśnięty, pozostawiał niewiele luzu. Zwierzę było przestraszone. Obok pieska stale przejeżdżały samochody i w każdej chwili mógł zostać potrącony" – powiedziała w piątek PAP Marika Guzik-Gajda z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Pies przywiązany do słupka

Zwierzę znajdowało się na drodze krajowej nr 94 przed wjazdem do miejscowości Przeginia. O przywiązanym do słupka rozdzielającego dwa pasy ruchu zwierzęciu, powiadomił policję jeden z kierowców przejeżdżających trasą. "Choć świadek nie podawał więcej informacji, to wszystko wskazywało, że zwierzę mogło zostać porzucone" – wyjaśniła Guzik-Gajda.

Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji. Funkcjonariusze uwolnili zwierzę i zabrali do radiowozu, by następnie przewieźć je do komendy. Tu pies został nakarmiony i mógł odpocząć w policyjnym kojcu. Obecnie zwierzę jest już w schronisku.

Policjanci będą wyjaśniać dokładnie jak doszło do tego zdarzenia i ustalać sprawcę, który mógł porzucić zwierzę.

Porzucenie to znęcanie się

Jak przypomina policja, porzucenie psa to, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, jedna z form znęcania się nad zwierzęciem. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć "…zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: (…) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje".

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu kierują słowa wielkiego uznania i podziękowanie dla świadka zdarzenia, który jako jedyny kierujący nie pozostał obojętny wobec krzywdy zwierzęcia i powiadomił służby.

Jak ogromna może być miłość do psa?


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
69
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0