Sport i fitness

Ma 75 lat i jeździ na rolkach. "Wiek nie jest żadnym ograniczeniem"

Sport i fitness

Ma 75 lat i jeździ na rolkach. "Wiek nie jest żadnym ograniczeniem"

Na rolki nigdy nie jest za późno. Udowadnia to pani Hania, która jest po siedemdziesiątce, a swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła 7 lat temu. Dziś skacze na murkach i uwielbia zjeżdżać po schodach.

Aktywna seniorka na rolkach

Hanna Miś od zawsze była aktywna. Pewnego dnia, jako wysportowana seniorka, postanowiła spróbować swoich sił na rolkach. W Internecie natrafiła na Patryka Przyczynę, instruktora jazdy i tak pod okiem fachowca zaczęła jeździć. Choć początki nie były łatwe, pani Hania się nie poddała. - Pamiętam, że Hania na pierwszej lekcji upadła mi ponad 50 razy, co jest rekordem. Ale ma takie poczucie swojego ciała, że potrafi bezpiecznie upadać. Nieraz przewraca się na schodach, czy rampie, po czym wstaje, otrzepuje się, jedzie dalej. Jest inspiracją dla innych – tłumaczył w Dzień Dobry TVN instruktor.

- Przez te 7 lat miałam jedną kontuzję. Wywinęłam sobie palec, ale potem sobie nastawiłam i pojechałam dalej. I nic więcej – dopowiedziała seniorka, która następnie zaprezentowała swoje umiejętności w studiu.

Jak nauczyć się jeździć na rolkach?

Nasi prowadzący byli oczarowani panią Hanią. Ania Kalczyńska śmiało powiedziała, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem, ale zapytała instruktora, o czym trzeba pamiętać, jeżdżąc na rolkach. Patryk Przyczyna powiedział wprost, że przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo, czyli należy mieć:

  • porządne rolki;
  • kask;
  • ochraniacze na łokciach i kolonach.

- Wszystkie ruchy muszą być zawsze na ugiętych kolanach. Najważniejsza jest prawidłowa pozycja oraz umiejętność stabilizacji, balansu i bezpiecznego upadania - tłumaczył i dodał, że najczęstszą kontuzją na rolkach jest złamanie nadgarstka albo łokcia. Jak bezpiecznie upadać i hamować? Dowiesz się tego z materiału wideo. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Maciej Dowbor o swoim pierwszym samochodzie: "Kupiłem go na spółkę z babcią"

Współcześni szeryfowie walczą o bezpieczeństwo na drodze. "Naszym celem jest edukowanie kierowców"

Agnieszka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" poruszyła temat autyzmu. "Lekcja życia, empatii, zrozumienia”

Co sądzisz o tym artykule?
70
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0