Styl Życia

Licealiści, by oderwać się od komputerów, zaczęli budować hotele dla owadów. "Budki mają im służyć jako miejsce odpoczynku"

Styl Życia

Licealiści, by oderwać się od komputerów, zaczęli budować hotele dla owadów. "Budki mają im służyć jako miejsce odpoczynku"

Na pomysł budowy hoteli dla owadów wpadli pedagodzy z III Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej. Nie musieli długo namawiać swoich uczniów, bo ci od razu zakasali rękawy do pracy. I tak powstało już ponad 30 domków. 

Sposób na oderwanie się od komputerów

Nauka zdalna doskwiera zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Godziny spędzone przed monitorem każdemu dają się już we znaki. Dlatego Artur Iwan, dyrektor III LO im. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej wraz z nauczycielami wpadł na pomysł, jak oderwać nastolatków od komputerów i przy okazji przysłużyć się środowisku. Zapadła decyzja o budowie hoteli dla owadów.

- Kiedyś nasi skrzydlaci przyjaciele mieli schronienia pod strzechami domów, dachami zabudowań w miastach. Natomiast współczesne budownictwo powoduje jedną zasadniczą rzecz. Jeśli spojrzymy chociażby na elewację naszej szkoły, tam nie ma miejsca, w którym nasi skrzydlaci przyjaciele mogliby się schronić. Dlatego te nasze hotele, domki, budki mają im służyć jako miejsce odpoczynku, ewentualnie rozmrażania i chronienia się przed deszczem czy innymi szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi – tłumaczył Artur Iwan.

Licealiści z Dąbrowy Górniczej budują hotele dla owadów

Uczniowie szkoły mundurowej przywykli do aktywności, więc z dużym entuzjazmem zareagowali na pomysł nauczycieli. Zbudowali już ponad 30 hoteli dla owadów. Część z nich zawisła na drzewach wokół placówki. Licealistki z klasy policyjnej wyjaśniły, jak krok po kroku powstają domki.

- Zaczynamy od bazy, czyli od ramy, która jest potrzebna, żeby to miało jakiś wygląd. Do środka wkładamy, np. patyki z dziurami, patyczki związane sznurkiem, szyszki albo siano - tłumaczyła jedna z nich. - Tak naprawdę taki hotel możemy zbudować ze wszystkich odpadów czy rzeczy naturalnych - dodała Wiktoria.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Gdzie pojechać i jak się spakować na majówkę? O rady spytaliśmy Michała Cessanisa

Szczepienia na koronawirusa w Polsce - najnowsze dane na 27 kwietnia

Indyjski wariant wirusa w Polsce - co trzeba wiedzieć? "To nie są tak zatrważające liczby, w porównaniu z Polską"

Co sądzisz o tym artykule?
80
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0