Newsy

Libia. Atak rakietowy na lotnisko w Trypolisie

Lotnisko w Trypolisie

Fot. GettyImages / Eivaisla

Newsy

Libia. Atak rakietowy na lotnisko w Trypolisie

Lotnisko w Trypolisie

Fot. GettyImages / Eivaisla

Jedyne lotnisko w stolicy Libii - Trypolisie zostało ostrzelane pociskami rakietowymi. Jak podają władze portu lotniczego Mitiga, w wyniku ataku ranne zostały trzy osoby, a także zniszczony jeden z samolotów.

Do ataku doszło w niedzielę wieczorem. Na port lotniczy Mitiga w Trypolisie spadły pociski rakietowe, z których jeden poważnie uszkodził samolot linii Afriqiyah. W wyniku zdarzenia rannych zostało także trzech członków załogi ostrzelanej maszyny. Po ataku samoloty mające lądować w Trypolisie były przekierowane na inne lotniska, jednak przed północą w niedzielę władze portu lotniczego Mitiga przywróciły ruch lotniczy w stolicy Libanu.

>>> Zobacz także:

Do tej pory nie są znani sprawcy ataku, jednak podejrzewa się, że może za nim stać samozwańcza Libijska Armia Narodowa (ANL), która nie uznaje rządu jedności narodowej premiera Fajiza Mustafy as-Saradża, wspieranego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. ANL od kilku dni stara się przejąć rejon Trypolisu. Jak na razie przejęła kontrolę nad wschodnimi terenami Libii.


Co sądzisz o tym artykule?
58
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0