Gorące tematy

Ulubiona aplikacja influencerów wspiera szpitale w dobie pandemii: „To łatwa forma pomocy i to bez wychodzenia z domu”

Gorące tematy

Ulubiona aplikacja influencerów wspiera szpitale w dobie pandemii: „To łatwa forma pomocy i to bez wychodzenia z domu”

Sytuacje kryzysowe są często zaczynem kreatywnych i nieszablonowych rozwiązań. Dowodzi tego polski start-up LESS, który zorganizował akcję wspierającą szpitale walczące z pandemią. W inicjatywę zaangażowała się m.in. Georgina Rodriguez, partnerka Cristiano Ronaldo. Dziś w programie rozmawialiśmy o misji LESS oraz inicjatywie #lessappforhospitals. Na czym ona polega?

LESS is the new MORE

LESS to polski start-up, którego nadrzędnym celem i misją jest czynienie dobra dla naszej planety i środowiska. Mimo że firma pojawiła się na rynku zaledwie 10 miesięcy temu, dziś cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale i w Europie. LESS jest całkowicie darmową aplikacją, która służy do sprzedaży i zakupu odzieży używanej. Dzięki niej z łatwością można dać ubraniom drugie życie.

Czynimy dobro dla naszej planety i środowiska. Takie ekologiczne podejście jest naszą misją, naszym DNA i najważniejszym celem 

– wyjaśnił Mateusz Oleksiuk, twórca aplikacji LESS.

#lessappforhospitals - akcja, która polega na niesieniu pomocy szpitalom

W kwietniu wystartowała akcja #lessappforhospitals, która ma na celu niesienie pomocy szpitalom walczącym z koronawirusem.

Akcja polega na tym, że osoby wystawiają przedmioty, swoje ubrania na sprzedaż, a środki ze sprzedaży przeznaczają właśnie na szpitale 

– wytłumaczył Oleksiuk.

Do projektu dołączyło wiele znanych osobistości, m.in. Georgina Rodriguez, partnerka Cristiano Ronaldo. Modelka wystawiła na licytację w aplikacji LESS nie tylko swoje wyjątkowe ubrania, ale również koszulkę Juventusu Turyn z autografem Ronaldo. Jej licytacja trwa jeszcze jeden dzień, a najwyższa stawka wynosi aktualnie 7500 euro.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby o dobrym sercu, które chcą mieć taką pamiątkę gdzieś nad łóżkiem 

– zachęcił twórca aplikacji LESS.

Pamiętajcie, że 100% dochodu ze sprzedaży tych ubrań Cristiano i Georgina przeznaczają właśnie na szpitale 

– dodał.

Zapytany o to, jak LESS udało się dotrzeć do sławnej pary, Mateusz Oleksiuk odpowiedział:

Oczywiście kosztowało to nasz zespół bardzo dużo pracy, za co serdecznie dziękuję mojemu teamowi, ale wbrew pozorom nie było to aż tak trudne, jak myśleliśmy. Świadczy to po prostu o tym, że Georgina i Cristiano mają ogromne serce i nie zastanawiali się długo nad pomocom szpitalom w takiej formie, dlatego czujemy ogromną dumę i satysfakcję, że takie osoby wsparły akcję charytatywną polskiej marki LESS. Jesteśmy dumni z tego

Do akcji przyłączyły się również takie osobistości, jak Robert Lewandowski, który na licytację wystawił koszulkę meczową, w której strzelił 3 gole, a także najlepszy polski golfista w historii, Adrian Meronk, który zlicytował swój kij golfowy i ubranie turniejowe. 

W akcję #lessappforhospitals zaangażowały się również Sandra Kubicka, Marcelina Zawadzka i Paulina Krupińska-Karpiel.

Jest to naprawdę bardzo łatwa forma pomocy, bo bez wychodzenia z domu możemy oczyścić swoją garderobę, wystawić ubrania na sprzedaż i wspomóc polskie i europejskie szpitale, do czego was również serdecznie zachęcam 

– powiedział Oleksiuk.

Plany na przyszłość - aplikacja LESS

LESS to aplikacja nie tylko o aspiracjach, ale także o rzeczywistym potencjale globalnym. Start-up rozwija się obecnie na rynku europejskim, jednak jego twórcy wierzą, że wspólnie możemy zmienić szkodliwe dla środowiska nawyki i sposób myślenia o modzie.

Wierzymy, że LESS is the new MORE. Wierzymy, że Polska będzie z nas dumna

– wyznał twórca aplikacji.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Do akcji Hot16Challenge2 dołączyli aktorzy, dziennikarze i duchowni. Kto jeszcze wspiera medyków?

Nauczyciel pokonuje kilometry na rowerze i wspiera swoich uczniów. „Dostawałem sygnały, że tęsknią za szkołą, że jest źle”

Rafał Collins szczerze o trudnym dzieciństwie: "Mój tato nie jest tylko oprawcą, który nas bił"


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
90
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0