Ogród

Sadzenie drzew po narodzeniu dziecka, czyli niezwykła akcja "Las Młodej Łodzi". Na czym polega?

Ogród

Sadzenie drzew po narodzeniu dziecka, czyli niezwykła akcja "Las Młodej Łodzi". Na czym polega?

Już od ponad trzech lat w Łodzi funkcjonuje niezwykła inicjatywa prospołeczna i proekologiczna, która polega na urozmaicaniu terenów zielonych oraz powiększaniu obszarów leśnych. Przeczytaj więcej na temat "Lasu Młodej Łodzi". 

Na czym polega owa akcja?

Kilka lat temu na inicjatywę tę wpadła dzisiejsza wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka. Chciała, by mieszkańcy zaczęli sadzić drzewa, wracając do bardzo starej tradycji.

To jest przede wszystkim akcja prospołeczna i proekologiczna. Zachęcamy do sadzenia drzew i tak naprawdę do powrotu do tradycji ich sadzenia na pamiątkę narodzin lub adopcji swojego dziecka - bo to również dotyczy dzieci adoptowanych

- powiedziała wiceprezydent miasta w Dzień Dobry TVN.

Jak powstaje Las Młodej Łodzi?

Mieszkańcy tak naprawdę nie muszą ponosić żadnych kosztów, gdyż sadzonki zapewnia miasto. Początkowo lipy były przeznaczone dla dziewczynek, a dęby dla chłopców, dziś jednak zdarzają się wyjątki i teraz rodzice sadzą drzewka wymiennie. Akcja cieszy się dużą popularnością. Właśnie trwa jej 7. edycja. 

My zawsze staramy się żeby były dwie edycje w roku - w maju i we wrześniu. Ogłaszamy za pośrednictwem mediów taki nabór. Można wysyłać formularz do Zarządu Zieleni Miejskiej, który zajmuje się ta akcją. Rodzice czy dziadowie, przyjeżdżają razem z dziećmi i otrzymują od nas sadzonkę. Wszystko jest na koszt miasta

- opowiadała Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Akcja ekochuliganów na warszawskiej Pradze. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
77
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0