Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk "na ostatniej prostej swojej drogi artystycznej". Dlaczego muzyk nie będzie już występował?

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk "na ostatniej prostej swojej drogi artystycznej". Dlaczego muzyk nie będzie już występował?

Żona Krzysztofa Krawczyka, Ewa Krawczyk, w rozmowie z "Super Expressem" wyznała, że sławny muzyk nie będzie już występował na scenie. Powód? "Za bardzo boimy się koronawirusa" - wyjaśniła. 

Krzysztof Krawczyk nie będzie koncertował

Smutne wieści dla wszystkich fanów Krzysztofa Krawczyka. Muzyk nie będzie już występował, o czym poinformowała jego żona. Informacje podał magazyn "Super Express". 

Nie będzie dawał koncertów. Za bardzo boimy się koronawirusa. Na szczęście żyliśmy skromnie i mamy oszczędności. Muzycy znaleźli inną pracę, chórek i kierowcy też, a manager Krzysztofa, Andrzej Kosmala przygotował wydanie nowej płyty »Horyzont«. Właśnie trafiła do sprzedaży

- czytamy na łamach gazety. Ewa Krawczyk jest bowiem nie tylko żoną legendy polskiej muzyki, ale także jego "road managerem". 

Sam muzyk, informując na Facebooku, o swoim najnowszym studyjnym albumie, napisał, że jest "na ostatniej prostej swojej drogi artystycznej". 

Data premiery: 2020.10.23 „Horyzont” mój najnowszy album płytowy! Nigdy nad żadną płyta nie pracowaliśmy tak długo i...

Opublikowany przez Krzysztof Krawczyk Czwartek, 8 października 2020
Chcę przekazać, co czuję po 55-letniej ciężkiej pracy, znaczonej potem i łzami, ale też radością, którą był dla mnie kontakt z moją publicznością. Ona była najlepszym moim adwokatem, szczególnie w chwilach trudnych, których nie brakowało

- skomentował swoją artystyczną działalność w emocjonalny sposób Krzysztof Krawczyk.

Premiera najnowszej płyty "Horyzont" zaplanowana jest na 23 października 2020. 

Krzysztof Krawczyk - kariera

Krzysztof Krawczyk to jeden z najsłynniejszych barytonów w Polsce. Od 1963 roku do 1973 i w 1976 roku był wokalistą zespołu "Trubadurzy". Karierę solową rozpoczął w 1973. Koncertował w całej Europie, ale i na świecie. To artysta niezwykle wszechstronny - inspirował się popem, bluesem, soulem, jazzem, rock and rollem, ale i country czy tango. Nie stronił również od kolęd i pieśni religijnych. 

Dziś Krzysztof Krawczyk stanowi inspirację dla innych - covery jego utworów wykonywali: T.Love, Aleksandra Szwed, Roberta Jankowski, Maciej Maleńczuk, Janusz Józefowicz, Michał Milowicz czy Piotr Cugowski. 

Zobacz wideo: Krzysztof Krawczyk o 50-leciu na scenie w Dzień Dobry TVN. 

Zobacz także:

Polska blogerka, o którą upomina się świat. Oto Karolina Wójcik – "Viva a Viva"

Bunt dyrektorów i nauczycieli, czyli działalność szkół w dobie pandemii. Czy podstawówki powinny być otwarte?

Joanna Przetakiewicz o ślubie. "Muszę przyznać, że pierwszy raz czuję się naprawdę szczęśliwa"

Co sądzisz o tym artykule?
63
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0