Newsy

Koronawirus w przedszkolu. Ponad 100 osób na kwarantannie

Koronawirus przedszkole

miljko/Getty Images

Newsy

Koronawirus w przedszkolu. Ponad 100 osób na kwarantannie

Koronawirus przedszkole

miljko/Getty Images

U pracownicy jednego z przedszkoli w Poznaniu wykryto koronawirusa. Jak informuje portal TVN24.pl, placówka została zamknięta, a 100 osób znajduje się na kwarantannie.

Koronawirus w poznańskim przedszkolu

Zgłoszenie dotyczące pozytywnego wyniku tekstu na koronawirusa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu otrzymała 22 lipca 2020 r. Zakażoną osobą okazała się pracownica przedszkola na Szczepankowie.

Na razie prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne. Zebraliśmy wywiady od ponad 80 osób. Praktycznie w kwarantannie przebywa, łącznie z rodzinami, ponad 100 osób

- powiedziała Anna Pawłowska z poznańskiego PSSE.

Dodała także, że 27 lipca zostaną wykonane teksty, które mają zweryfikować, czy kolejne osoby uległy zakażeniu. Urzędniczka przyznała również, że to już piąta poznańska placówka oświatowo-wychowawcza objęta działaniami epidemiologicznymi.

W jednej z nich potwierdzono dziewięć zakażeń u dzieci, jak i personelu, a później zakażenia szerzące się w środowisku domowym, łącznie było to 18 osób

- stwierdziła.

Koronawirus w przedszkolu w Szczecinie

Przedszkole w Poznaniu to nie jest jedyna placówka oświatowo-wychowawcza, która została zamknięta z powodu koronawirusa. To samo dotyczy przedszkola nr 43 w Szczecinie.

Zakażony był jeden z pracowników, który nie miał kontaktu z dziećmi. Decyzję o zamknięciu placówki podjął Urząd Miasta. Ze względów bezpieczeństwa prace na miejscu podjęły służby sanitarne.

Kwarantanną objęto cztery osoby z bezpośredniego kontaktu plus rodziny tych osób. Dzieci nie zostały skierowane na kwarantannę. Standardową procedurą jest odkażenie pomieszczeń

– przekazała Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Zobacz wideo:

Koronawirus w Polsce

Warto dodać, że do tej pory w Polsce potwierdzono 42 038 przypadków zakażenia wirusem SARS-Cov-2. 1 655 osób zmarło, a 31 997 osób wyzdrowiało (stan na 24 lipca 2020 roku).

Najświeższe informacje znajdziesz na stronie TVN24.

>>> Zobacz także:

Czy wrócą obostrzenia? Wicepremier Emilewicz mówi o możliwych ograniczeniach jesienią

Dym papierosowy przenosi koronawirusa? Wirusolog: "Wydychane przez palacza opary zawierają w sobie kropelki śliny"

Stworzono sztucznego wirusa SARS-CoV-2. Jakie jest jego zadanie?

Źródło: TVN24.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
68
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0