Newsy

Kinga Duda nie jest już doradcą prezydenta. Co jest powodem tej decyzji?

Kinga Duda

Tomasz Jastrzębowski/East News

Newsy

Kinga Duda nie jest już doradcą prezydenta. Co jest powodem tej decyzji?

Kinga Duda

Tomasz Jastrzębowski/East News

Kinga Duda nie jest już doradcą społecznym prezydenta Andrzeja Dudy. Jak poinformował w rozmowie z PAP-em rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, rezygnacja ma związek z nowymi planami zawodowymi córki prezydenta. Kinga Duda stanowisko piastowała od sierpnia 2020 roku. 

Kinga Duda nie jest już doradcą prezydenta

- Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy; ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta - potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Kinga Duda została doradcą głowy państwa, swego ojca w sierpniu 2020 roku.

Kim jest Kinga Duda?

W biografii, którą można było przeczytać na stronie Kancelarii Prezydenta napisano, że Kinga Duda jest "prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie".

Ponadto Kinga Duda jest "uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)", a "w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ" (Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego – PAP).

- Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne - napisano w informacji. Dodano też, że specjalizuje się "w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym".

Kinga Duda, tak jak jej ojciec, pochodzi z Krakowa. Ma 25 lat.

Kinga Duda: Stawiam na energię, uczciwość i dobre serce. Taki właśnie jest mój tata

TVN 24

Zobacz także:

Podział obowiązków domowych u Agnieszki Kaczorowskiej-Peli i Macieja Peli. Kto gotuje, a kto czyści wannę?

Zuza Kołodziejczyk z "Top Model" w odmienionej fryzurze. "Myślałam, że oglądam Millę Jovovich"

Ma 16 lat i jest najmłodszą instruktorką samoobrony na świecie. "Ten sport daje duże zaplecze pewności siebie"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
58
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0