Gwiazdy

Jej hity do dziś nucą miliony. Dido wraca z piątą płytą

Gwiazdy

Jej hity do dziś nucą miliony. Dido wraca z piątą płytą

Dido to jedna z najbardziej znanych brytyjskich wokalistek, która sprzedała ponad 40 milionów płyt na całym świecie. To ona wypromowała takie hity, jak "White Flag", "Stan" i "Thank You". Teraz artystka powraca z nowym albumem pod tytułem "Still on My Mind". Czy jest z tego powodu bardzo podekscytowana? Czy artystka zmieniła się od czasu wydania swojej pierwszej płyty? Lubi, kiedy ludzie śpiewają jej covery? Czy wkrótce wyrusza w trasę? Z wokalistką spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Kariera muzyczna Dido

Dido, a właściwie Dido Florian Cloud de Bounevialle Armstrong to bardzo znana brytyjska piosenkarka pop.

Popularność zdobyła dzięki hitowi "Thank You", pochodzącemu z jej debiutanckiej płyty "No Angel". Album był jednym z najlepiej sprzedających się w historii Wielkiej Brytanii.

Zobacz także:

Margaret została aktorką w filmie "Całe szczęście"

Górniak dostała prezent pod Rusin! Czy to koniec ich konfliktu?

Po dwóch latach Dido wydała drugi krążek. Płyta nosiła tytuł "Life for Rent", a promował ją singiel "White Flag", który okazał się przebojem - długo nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów w Europie, USA i krajach azjatyckich.

Na trzeci studyjny album fani artystki musieli czekać pięć lat. Płytę zatytułowaną "Safe Trip Home" promował singiel "Don't Believe in Love".

W 2013 roku ukazał się czwarty album artystki "Girl Who Got Away", z którego pochodzą między innymi "No Freedom" oraz dobrze przyjęty przez krytyków "End of Night".

Artystka właśnie wydała swój piąty album zatytułowany "Still on My Mind" i jest z tego powodu bardzo podekscytowana:

Płyta powstawała w bardzo łatwy i naturalny sposób. Kiedy o nim myślę, czuję się odprężona i naprawdę na luzie. A poza tym mam szczęście, bo robię taką muzykę, jaką chcę.

W wyborze piosenek na krążek pomagał jej syn.

Niedługo, po 15 latach przerwy w koncertowaniu, Dido rusza w trasę. Będą mogli ją usłyszeć i zobaczyć na żywo fani z Europy i USA. I mimo że wokalistka śpiewa i występuje od 4. roku życia, cały czas czuje tremę przed koncertami:

Jest już ok, kiedy zacznę śpiewać, ale wcześniej... O rany! Nawet teraz to czuję.

Życie prywatne Dido

Artystka nie zalicza się do gwiazd, które z chęcią dzieli się informacjami ze swojego życia, jedynie w wywiadach uchyla czasami rąbka tajemnicy. Stąd wiemy, że kilka lat temu była zaręczona z prawnikiem Bobem Pagem, a obecnie jest związana z powieściopisarzem Rohanem Gavinem. Para wzięła ślub w 2010 roku i ma syna Stanleya, który przyszedł na świat w lipcu 2011 roku.

Co sądzisz o tym artykule?
4
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0