Jakie są największe atrakcje Krynicy Morskiej? Zobacz, co warto zwiedzić w czasie pobytu w tym popularnym miejscu

plaża morze wejście na plażę
PATSTOCK/Getty Images

Krynica Morska leży na Mierzei Wiślanej pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. W lecie jest chętnie odwiedzana przez turystów z całej Polski. Sprawdź, jakie są jej najciekawsze atrakcje i co warto tu zwiedzić.

Krynica Morska jest popularną i zarazem największą miejscowością wypoczynkową na Mierzei Wiślanej. Oferuje urlopowiczom wiele atrakcji i dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Jakie są największe atrakcje tego malowniczego kurortu?

Atrakcje Krynicy Morskiej

W Krynicy Morskiej można zarówno wylegiwać się na plaży, jak i aktywnie wypoczywać. Miasto ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i oferuje atrakcje dla osób w każdym wieku. Wielu turystów przyjeżdża tu, by korzystać z zadbanej plaży. W Krynicy Morskiej Plaża Biała jest w każdym sezonie odwiedzana przez tysiące osób spragnionych wypoczynku na słońcu i kąpielach w morzu. Mimo dość dużego tłoku, w szczycie sezonu jest czysta i zadbana. Kolejną popularną plażą w okolicy jest ta zlokalizowana w pobliskich Piaskach.

Sama Krynica jest urokliwym kurortem, spacer po niej to prawdziwa przyjemność. Znajdują się tu budynki z dawną architekturą, w tym wiele pięknych willi, które zostały wpisane do rejestru zabytków.

Popularnym miejscem spacerów jest molo w Krynicy Morskiej znajdujące się w centrum miasta. Wypływają stąd statki do Elbląga i Fromborka, można się też wybrać na rejs wycieczkowy po Zalewie Wiślanym.

Atrakcje dla dzieci w Krynicy Morskiej

Krynica Morska jest idealnym miejscem na urlop dla rodzin z dziećmi, ponieważ nie brakuje tu atrakcji dla najmłodszych. Jedną z nich jest kolorowa kolejka turystyczna, która kursuje z centrum miasta nad morze. Dzieci będą się też cieszyć z wizyty w Bajkolandii, niezwykłym placu zabaw, który oferuje m.in. skok z bungee, dmuchane zjeżdżalnie czy dmuchany zamek. W Bajkolandii znajduje się też niecodzienny domek do góry nogami. Z kolei w samym centrum Krynicy Morskiej jest park rozrywki, w którym nie tylko najmłodsi świetnie spędzą czas. W parku można m.in. przejechać się kolejką górską, pojeździć samochodzikami, skorzystać z karuzeli, pontonów na wodzie czy z automatów do gier.

Latarnia morska w Krynicy Morskiej – zwiedzanie

Latarnia morska to najbardziej znany zabytek w Krynicy Morskiej i jeden z najwyższych punktów na Mierzei Wiślanej. Ze szczytu latarni, na który prowadzi ponad 100 schodów, rozciąga się przepiękny widok nie tylko na Mierzeję Wiślaną, ale też na Zalew Wiślany, Zatokę Gdańską, Frombork, przy dobrej pogodzie można również dostrzec Trójmiasto. Słynna latarnia w Krynicy Morskiej nie jest oryginalną budowlą. Pierwsza latarnia pochodzi z końca XIX w., jednak została zburzona przez Niemców pod koniec II wojny światowej podczas wycofywania się okupantów pod naporem Armii Czerwonej.

Po wojnie latarnia została odbudowana, wysokość obecnej budowli wynosi 27 m., a zasięg lampy świecącej ze szczytu latarni sięga ok. 35 km.

Latarnia morska to jedna z największych atrakcji turystycznych Krynicy. Jest otwarta dla zwiedzających codziennie od początku maja do końca września. Warto wspiąć się na szczyt latarni po krętych schodach, by podziwiać rozciągający się z niej widok.

Krynica Morska – zabytki w okolicy

Oprócz słynnej latarni morskiej w Krynicy i najbliższej okolicy znajdują się inne zabytki i ciekawe miejsca. Warto wybrać się do miejscowości Piaski położonej 12 km od Krynicy. Znajduje się tam piękny kościół Podwyższenia Krzyża Świętego pochodzący z XVII wieku. Obecny wygląd świątyni nie jest taki sam, jak oryginalna budowla, która ucierpiała znacznie podczas II wojny światowej i następnie została odbudowana w nieco innym stylu. W Piaskach znajdują się też ukryte w lesie ruiny XVIII-wiecznego barokowego zboru kalwińskiego. Dzisiaj budynek jest niestety zaniedbany, jednak można sobie łatwo wyobrazić, jak wyglądał w czasach świetności.

Jeśli zaś chcemy odwiedzić niecodzienne muzeum, powinniśmy wybrać się do oddalonej o 23 kilometry Krynicy Stegny, gdzie powstało prywatne Muzeum Bursztynu i Galeria "Bursztynowa Komnata". Można tam podziwiać wyroby z bursztynu, dowiedzieć się więcej o tym surowcu i kupić niepowtarzalne pamiątki. Sam budynek, w którym znajduje się muzeum, jest równie interesujący – to podcieniowy żuławski dom, kiedyś bardzo charakterystyczny dla tej okolicy.

Jakie tajemnice skrywa Bałtyk? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Jarosławiec – atrakcje turystyczne nadmorskiego kurortu i jego okolic

Kołobrzeg – atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć?

Atrakcje turystyczne Rewala – plaże, Park Wieloryba, Bajkowa Chata, ruiny kościoła w Trzęsaczu i wiele innych!

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości