Dom

Jak wyczyścić piekarnik? Sprawdzony sposób Uli Chincz

"Jak wyczyścić piekarnik", Reporter: Ula Chincz

Dom

Jak wyczyścić piekarnik? Sprawdzony sposób Uli Chincz

"Jak wyczyścić piekarnik", Reporter: Ula Chincz

Wysprzątaliście już wszystkie pokoje, łazienka lśni czystością, ale pozostał on – piekarnik. Jego czyszczenie to prawdziwe wyzwanie, ale nie martwcie się! Nasza specjalistka od spraw domowych - Ula Chincz doradziła, jak temu sprostać!

Jak czyścić piekarnik krok po kroku?

Przede wszystkim należy zacząć od zdemontowania piekarnika. Sposób, w jaki dokładnie możecie to zrobić znajdziecie na pewno w jego instrukcji obsługi. Na początku trzeba wyjąć prowadnice, czyli tę część, po której przesuwają się blachy. Koniecznie zróbcie zdjęcie przed – łatwiej będzie potem zamontować z powrotem.

Cały sekret polega na tym, że prowadnice wkładamy do zlewu, zalewamy wrzątkiem i posypujemy sodą oczyszczoną (…) Po paru minutach wszystkie zabrudzenia schodzą gąbką

- tłumaczy Ula Chincz.

Wyjąć trzeba także szyby. Pamiętajcie, żeby zrobić to ostrożnie. Kiedy już uporacie się z elementami zewnętrznymi, czas na wyczyszczenie środka piekarnika. 

Jak i czym czyścić piekarnik w środku?

Najlepsza jest do tego kulka wykonana z folii aluminiowej i najzwyklejsze mleczko do czyszczenia. Piekarnik myjemy na sucho - bez dodawania wody.

Szorujemy wszystkie przypalone miejsca, kolistymi ruchami

- tłumaczy Ula Chincz.

Nie ma piekarnika, który temu nie ustąpi 

– dodaje.

I gotowe! Pamiętajcie, żeby po czyszczeniu zamontować wszystkie części z powrotem. W tak pięknie wyczyszczonym piekarniku, nic tylko piec!

Zobacz też:


Co sądzisz o tym artykule?
91
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0