Grumpy Cat, kotka która była bohaterem wielu memów, nie żyje. Jej właścicielka poinformowała o śmierci kotki. Jej organizm nie poradził sobie z komplikacjami związanymi z infekcji dróg moczowych.

Grumpy Cat nie żyje!

Grumpy Cat czyli kotka o charakterystycznym - wiecznie niezadowolonym wyrazie pyszczka - nie żyje. O śmierci poinformowała jej właścicielka Tabatha Bundesen na Instagramie.

Dlaczego Grumpy Cat miał charakterystyczny pyszczek?

Charakterystyczny wyraz pyszczka Grumpy Cat  był spowodowany wadą genetyczną związaną z karłowatością wynikającą z osteochondrodysplazji.

Kotka miała także wadę budowy łap, ujawniły się u niej również problemy z układem moczowym - to doprowadziło do jej śmierci.


Więcej: Czy wypuszczać kota z domu?

Pomimo opieki najlepszych specjalistów, a także wsparcia od kochającej rodziny, Grumpy spotkały komplikacje w związku z infekcją dróg moczowych. To okazało się dla niej zbyt ciężkie do przejścia. Odeszła w spokoju nad ranem we wtorek 14 maja, w ramionach jej mamy, Tabathy. Poza byciem naszym dzieckiem i kochanym członkiem naszej rodziny, Grumpy Cat pomagała milionom ludzi z całego świata uśmiechać się – nawet, jeśli było im ciężko. Jej duch będzie wiecznie żywy dzięki jej fanom - możemy przeczytać na profilu Instagramowym Grumpy Cat.

Zobacz też: Kotka-milionerka. Co się stanie z kotką Karla Lagerfelda po jego śmierci?

Więcej: 

Co sądzisz o tym artykule?
52
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
17.05.2019
Fan Grumpy Cat'a
[i] Cześć jej pamięci. Bez Grumpy Cat (prawdziwe imię Tardar Sauce) Internety nie będą już takie same!