Porady stylistki

Kiedy warto założyć biustonosz zapinany z przodu?

Kobieta zapina czarny biustonosz

Berenika_L / Getty Images

Porady stylistki

Kiedy warto założyć biustonosz zapinany z przodu?

Kobieta zapina czarny biustonosz

Berenika_L / Getty Images

Biustonosz zapinany z przodu to rozwiązanie ułatwiające życie przede wszystkim kobietom, a nie jak sądzą niektórzy – mężczyznom. Mimo, iż wiele osób kojarzy stanik zapinany z przodu z bielizną erotyczną, to nade wszystko taki typ bielizny ma wymiar praktyczny.

Staniki zapinane z przodu w swojej budowie niewiele różnią się od typowych, tradycyjnych biustonoszy. Różni je wyłącznie miejsce, w którym zaprojektowane zostało zapięcie bielizny. W ofercie producentów pojawiają się jednak także biustonosze specjalne, na przykład o obniżonym stanie, które dla komfortu kobiety mają dodatkowo zapięcie przesunięte na przód.

Staniki zapinane z przodu dla mam karmiących

Stanik z zapięciem z przodu idealnie sprawdza się w przypadku kobiet karmiących piersią. Usytuowanie zapięcia między piersiami umożliwia łatwe rozpięcie i zapięcie stanika, także w miejscu publicznym. Nie zawsze można przewidzieć, kiedy dziecko będzie potrzebowało pokarmu, a rozpinanie tradycyjnego stanika na przykład w parku nie jest specjalnie proste ani wygodne, szczególnie jeśli w tym samym momencie mama trzyma niemowlę na rękach. Tym bardziej więc staniki zapinane z przodu , które jednym ruchem pozwalają uzyskać dostęp do piersi, są nieocenionym rozwiązaniem, dzięki któremu kobiety mogą czuć się nieco mniej skrępowane i nie muszą wykonywać zbyt wielu ruchów, aby nakarmić dziecko. Taki komfort daje specjalny stanik do karmienia albo właśnie biustonosz zapinany z przodu. Duże rozmiary biustu nie są tutaj żadnym problemem, gdyż biustonosz zapinany z przodu można kupić w dowolnym rozmiarze.

Stanik z zapięciem z przodu – na sportowo

Biustonosz sportowy zapinany z przodu to oczywiście świetne rozwiązanie na codzienny trening. Szczególnie jeśli kobieta intensywnie uprawia sport lub trenuje sporty siłowe, mocno obciążające określone partie mięśni ramion i obręcz barkową. Przykładowo, o intensywnym treningu zawierającym ćwiczenia w podporze, wykręcenie rąk do tyłu oraz ich uniesienie w celu rozpięcia czy zapięcia stanika nie jest takie proste, a mając biustonosz zapinany z przodu wykonywanie tych bolesnych ruchów nie jest konieczne. Dodatkowo, stanik sportowy zapinany z przodu zakłada i zdejmuje się nieco szybciej niż tradycyjne biustonosze sportowe, co szczególnie docenią młode dziewczyny, dla których przebieranie się we wspólnej siłowni i odsłanianie pewnych fragmentów swojego ciała jest problematyczne czy krępujące. Biustonosz z zapięciem z przodu ułatwia całą czynność przebierania, co dla wielu dziewczyn ma istotne znaczenie.

Stanik z zapięciem z przodu – na kontuzje i urazy

Komfortowy stanik odpinany z przodu może okazać się bardzo przydatny w procesie wychodzenia z kontuzji i chorób. Zapinane z przodu staniki przydadzą się wszystkim paniom, które uległy jakiejkolwiek kontuzji w obrębie górnej części ciała. Oczywiście nie wyleczy kontuzji, ale niezależnie od tego, czy cierpi ręka, szyja czy kręgosłup, stanik odpinany z przodu znacząco ułatwi ubieranie.

Podobną funkcję spełnia biustonosz dla amazonki zapinany z przodu . To rozwiązanie sprawdza się nie tylko w przypadku rekonwalescencji po mastektomii, ale także mniej inwazyjnych zabiegów w obrębie biustu, np. jego pomniejszaniu. Stanik z przodu zapinany będzie też dobrym rozwiązaniem dla kobiet cierpiących na choroby węzłów chłonnych w okolicy pach.

Na wielkie wyjście? Bardotka zapinana z przodu

Stanik zapinany z przodu to także bielizna, która sprawdzi się pod wieczorowe lub odważne kreacje. Przesunięcie zapięcia na przód to nie tylko i wyłącznie kwestia wygody użytkowniczki, lecz tego, jak ułożony na ciele ma być biustonosz. Zapięcie z przodu umożliwia wydłużenie pasa stanika i jego owinięcie wzdłuż całej talii. Rozwiązanie takie wykorzystywane jest w celu obniżenia zapięcia stanika, gdy zakładamy kreację mocno wydekoltowaną z tyłu lub sukienkę z gołymi plecami. W każdej sytuacji, gdy kobieta chce ukryć tył biustonosza, biustonosz rozpinany z przodu okazuje się cennym rozwiązaniem, alternatywnym wobec biustonosza samonośnego lub z silikonowym tyłem. Co ważne, staniki zapinane z przodu produkowane są we wszystkich rozmiarach i modelach. Duże biustonosze zapinane z przodu to standardowy element oferty sklepów z bielizną, którego nie trzeba szukać w internecie.

Zobacz film: Bielizna, którą pokochały gwiazdy


Bielizna, którą pokochały gwiazdy. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
79
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0