Gwiazdy

Glenn Close nominowana do Oscara i Złotych Malin za tę samą rolę. "To jest hit"

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Glenn Close nominowana do Oscara i Złotych Malin za tę samą rolę. "To jest hit"

Dzień Dobry TVN

Takiej sytuacji w historii jeszcze nie było. Amerykańska aktorka Glenn Close za swoją rolę może dostać zarówno do Oscara, jak i anty-Oscara. Jak stwierdził Mateusz Hładki, to prawdziwy hit. O jaki film chodzi? 

Glenn Close – nominacja do Oscara i Złotych Malin

W poniedziałek 15 marca Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominację do tegorocznych Oscarów. Podobnie jak w ubiegłych latach wzbudziło to wiele emocji na całym świecie. Informacji zza oceanu nie mogło zatem zabraknąć w show-biznesowym przeglądzie Mateusza Hładkiego.

A teraz trochę kontrowersji i emocji 

– zapowiedział dziennikarz.

– Glenn Close. Strasznie ubolewałem, jak nie dostała Oscara za film "Żona". Teraz ma szansę na Oscara za udział w filmie "Elegia dla bidoków". Ale słuchajcie, to jest hit. Ponieważ jest nominowana za tę rolę do Oscara, ale jednocześnie jest nominowana za tę rolę do anty-Oscara, czyli Złotych Malin.

Aktorka w filmie "Elegia dla bidoków" wciela się w postać babki Mamaw – babci głównego bohatera. Jest twardą i bystrą kobietą. Jej wnuk, student prawa, wraca do domu, ponieważ rodzina przeżywa kryzys. Uzmysławia sobie, że tylko pogodzenie się z przeszłością pozwoli mu spełnić swoje marzenia.

Glenn Close może zostać pierwszą aktorką w historii, która za tę samą rolę zdobędzie Oscara i Złotą Malinę. 

- Były przypadki, że aktorka dostawała i Złotą Malinę i Oscara, ale nie za tę samą kreacje. Sandra Bullock tak miała, Halle Berry tak miała. Zobaczymy, czy historia zadzieje się na naszych oczach – podsumował Mateusz Hładki.

Złote Maliny – o nagrodach

O ile o zasadach przyznawania Oscarów mówi cały świat, tak Złote Maliny wciąż pozostają tematem tabu. Anna Kalczyńska-Maciejowska zastanawiała jakie są kryteria, na podstawie których przyznawane są nominacje do Złotych Malin. 

- Różne i dowolne – skwitował Andrzej Sołtysik.

Za wyłonienie finalistów nagród odpowiada GRAF – Golden Raspberry Award Foundation. Otrzymanie statuetki, najprościej wyjaśniając, świadczy o niepowodzeniu danej produkcji czy roli. Największą kontrowersję wzbudza jednak to, że ogłoszenie zwycięzców ma miejsce przed galą Oscarów. W tym roku po raz pierwszy do Złotych Malin został nominowany polski film. "365 dni" Blanki Lipińskiej ma szansę na statuetkę w kategorii Najgorszy film.

Wszystkie nominacje znajdziecie na naszej stornie. Przeczytaj artykuł.

Zobacz też:

Dawid Podsiadło w czasie pandemii znalazł nowy zawód. Czekają na niego: "rozrywka, nagrody, sława, puchary"

"Dziecko ulicy" i "dziecko ulicy Wspólnej" gośćmi Kuby Wojewódzkiego. Zapowiada się męski odcinek

Maja Bohosiewicz pokazała, jak naprawdę wygląda jej brzuch. "Dobre gacie z wysokim stanem to połowa sukcesu"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Co sądzisz o tym artykule?
64
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0