Newsy

11-letni Sebastian Hrabia nie żyje. Policja znalazła ciało chłopca

Sebastian Hrabia nie żyje, policja

Śląska Policja

Newsy

11-letni Sebastian Hrabia nie żyje. Policja znalazła ciało chłopca

Sebastian Hrabia nie żyje, policja

Śląska Policja

Chłopiec wyszedł w sobotę na plac zabaw w Dąbrówce Małej niedaleko Katowic. Do domu miał wrócić ok. 19:00, jednak wysłał mamie wiadomość, że spóźni się pół godziny. Nic nie wzbudziło niepokoju rodziców, więc dziecko dostało zgodę. Od tamtej chwili jednak słuch po 11-latku zaginął, a policja na Śląsku prowadziła szeroko zakrojone poszukiwania dziecka. W niedzielę wieczorem znaleziono jego ciało. Prawdopodobnie został zamordowany.

Dąbrówka Mała: zaginął 11-letni chłopiec

To była pozornie zwyczajna sobota 22 maja. Sebastian Hrabia postanowił pójść na pobliski plac zabaw. Wziął ze sobą telefon. Skorzystał z niego ok. 19:00, by napisać do mamy wiadomość. Pytał w niej, czy może pobawić się 30 minut dłużej.

- Otrzymał zgodę na późniejszy powrót, jednak do tej pory domu nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. To pierwszy raz, gdy chłopiec nie wrócił do domu - powiedziała w rozmowie z Fakt 24 młodsza aspirant Agnieszka Żyłka z katowickiej komendy, dodając, że zaginięcie zakwalifikowano do pierwszej kategorii.

Chłopiec był poszukiwany przez policję, wojsko i przeszkolone psy. Policjanci sprawdzali dość duży obszar, gdyż istniała hipoteza, że Sebastian mógł wybrać się do babci, która mieszka w Sosnowcu. To z Dąbrówki Małej około 40 minut marszu.

Odnaleziono ciało 11-latka

Policja opublikowała rysopis chłopca i prosiła wszystkich o pomoc w odnalezieniu 11-latka. W niedzielę wieczorem poinformowała jednak, że chłopiec nie żyje. Według doniesień zatrzymano 41-latka z Sosnowca, który ma prawdopodobnie związek z tą sprawą.

- Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w #Katowice ustalili i zatrzymali 41-letniego sosnowiczanina, mogącego mieć związek z wczorajszym zaginięciem 11-letniego Sebastiana z Katowic. Już pierwsze czynności doprowadziły śledczych do podejrzenia, że mężczyzna może być odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka. Niestety, wkrótce kryminalni potwierdzili ten scenariusz, odnajdując w #Sosnowiec ukryte ciało chłopca. Na miejscu pracują policyjni technicy i śledczy pod nadzorem prokuratora - czytamy w komunikacie policji na profilu na Facebooku.

Zobacz również: 

Marcin Meller i jego sprytny sposób na mokre dżinsy. Żona doceniła jego starania

Pink o macierzyństwie i duecie z córką. "Najtrudniejsze dla pracującej matki jest poczucie winy"

Nastolatka weszła do restauracji z noworodkiem na rękach. Po chwili przekazała je obcej kobiecie i wyszła

Obejrzyj również: Dorota Kalinowska: Dziecko przez doświadczenie poznaje świat

Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło: Policja Śląska |
Co sądzisz o tym artykule?
97
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
6
25.05.2021
Ewa
Dlaczego ktoś, kto był notowany za pedofilię nie jest na liście przestępców seksualnych? I dlaczego po śmierci bratanicy nikt tego nie sprawdził?!!!
24.05.2021
Violettaocq7
Niewyobrażalna tragedia tragedia współczuję rodzicom
23.05.2021
Kasia
Co za tragedia. Bardzo współczuję mamie Sebastiana co ta kobieta musi przeżywać to się w głowie nie miejsci 😿😿 dla tego zwyrodnialca powinna być kastracja ! Strach dzieci wypuszczać na podwórko.
23.05.2021
Roma
Coś strasznego. Niewyobrażalna tragedia.
Współczuję rodzicom
23.05.2021
kameleon
Teraz niestety matka sobie nie wybaczy tego że wyraziła zgodę by syn pobawił się 30 minut dłużej.. pewnie teraz obwinia się ze gdyby się nie zgodziłą to by nic się nie stało... wielka tragedia.. wyrazy współczucia dla rodziny... śpij aniołku..
23.05.2021
Górnik
Bardzo przykra sprawa. Sprawcą jest podobno mieszkaniec Sosnowca... Współczucia dla rodziny.
PS. Dąbrówka Mała to dzielnica Katowic.
Rozwiń wszystkie komentarzy