Newsy

Pożar w zakładach chemicznych w Rouen. Zamknięto szkoły. Ryzyko zanieczyszczenia Sekwany

pożar chmura czarnego dymu

fot. Sjo/Getty Images

Newsy

Pożar w zakładach chemicznych w Rouen. Zamknięto szkoły. Ryzyko zanieczyszczenia Sekwany

pożar chmura czarnego dymu

fot. Sjo/Getty Images

Groźny pożar wybuchł w nocy ze środy na czwartek w zakładach chemicznych Lubrizol w Rouen na północy Francji; słychać też było eksplozje - poinformowały lokalne władze. Nie ma doniesień, by ktokolwiek ucierpiał. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia. Istnieje ryzyko zanieczyszczenia Sekwany.

Pożar w Rouen

Do wybuchu pożaru doszło około godz. 2.40 w fabryce wytwarzającej specjalistyczne chemikalia - podaje agencja Reutera. Najpierw było słychać eksplozje, a następnie nad zakładem pojawiła się olbrzymia chmura czarnego dymu widoczna z odległości kilku kilometrów, i płomienie. O godz. 6.30 pożaru wciąż nie ugaszono - podaje francuski portal actu.fr.

Z powodu pożaru w zakładach chemicznych Lubrizol w Rouen na północy Francji "istnieje ryzyko zanieczyszczenia Sekwany" - poinformował w czwartek prefekt Normandii Pierre-Andre Duran.

Zamknięto szkoły i przedszkola

Z ogniem walczy obecnie około 130 strażaków. Zakład odgrodzono kordonem bezpieczeństwa.

Jak podaje actu.fr., w okolicy zamknięto żłobki, szkoły podstawowe i średnie. Dotyczy to wielu gmin, w tym Rouen, Mont-Saint-Aignan, Bois-Guillaume czy Isneauville.

Ryzyko zanieczyszczenia Sekwany

Z kolei przedstawiciel straży pożarnej w departamencie Sekwana Nadmorska Jean-Yves Lagalle oświadczył, że priorytetem służb jest "ochrona niebezpiecznych produktów", które wciąż znajdują w zakładach chemicznych, gdzie w nocy ze środy na czwartek wybuchł pożar.

Dodał, że chodzi o "uniknięcie wypadku o nadmiernej skali". "Najważniejszym priorytetem są wewnętrzne obiekty zakładów, które nie zostały jeszcze objęte pożarem" - wyjaśnił Lagalle. 

Zobacz także:

Strażak, który maluje obrazy ogniem


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
90
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0