Newsy

Ferie 2020 w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Atrakcje dla dzieci

Zima. Dzieci na nartach w lesie

Imgorthand/ Getty Images

Newsy

Ferie 2020 w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Atrakcje dla dzieci

Zima. Dzieci na nartach w lesie

Imgorthand/ Getty Images

Rozpoczęły się ferie zimowe 2020 dla województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Na jakie atrakcje mogą liczyć uczniowie z tych rejonów? Zima w mieście nie musi być nudna. 

Ferie zimowe 2020 w Olsztynie 

Ferie z OSiRem. Na dzieci i młodzież czekają trzy lodowiska: przy Hali Widowiskowo-Sportowej Urania, w CRS Ukiel przy ul. Olimpijskie i przy ul. Jeziołowicza, a także Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera Galeria Warmińska oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Bilety w promocyjnych cenach.

Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich (ul. Emilii Plater 3). Przygotowano bogata ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży w tym: warsztaty artystyczne, fotograficzne, muzyczne, plastyczne i artystyczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny, albo kosztuje kilka złotych.

Muzeum Warmii i Mazur zaprasza dzieci mi młodzież na zajęcia związane z obchodami karnawału na Warmii i Mazurach, min. zajęcia plastyczne.

Muzeum Przyrody ma propozycje dla dzieci i grup zorganizowanych. Uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać zwierzęta po śladach i tropach. Obowiązują zapisy

Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu organizuje Ferie w muzeum w formie kolonii, półkolonii i zajęć warsztatowych. Informacje i zapisy: 89 757 28 48 lub morag@muzeum.olsztyn.pl

Ferie zimowe 2020 na Mazurach 

Zamek w Lidzbarku Warmińskim zaprasza przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym na zajęcia Zima, a tu kwiaty w zamku. Uczestnicy będą szukać kwiatów na obrazach oraz zamkowych obiektach i wezmą udział w warsztatach plastycznych.

Muzeum w Mrągowie zaprasza na lekcje „Świat zwierząt Warmii i Mazur” przybliżającą faunę regionu warmińsko-mazurskiego oraz „Rycerze – historia i legenda” lekcję przybliżającą średniowieczne rycerstwo z uwzględnieniem roli zamków w Szestnie i Rynie.

Ferie 2020 w Białymstoku 

DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych. Dzieci mogą uczestniczyć w półkoloniach ruchowo-muzycznych, uczestnicy będą tworzyć mini musical lub doskonalić umiejętności ruchowe i akrobatyczne. Zaplanowano również wyjście do kina, na kręgle, do centrum zabaw, na ognisko, kulig i wyprawę do stadniny koni. Zajęcia odpłatne

Akademia Sukcesu Nasza Szkoła zaprasza dzieci na zajęcia Technosowa - autorski projekt obejmujący zajęcia kodowania, robotyki, programowania oraz warsztaty kulinarne i plastyczne, zajęcia artystyczno-sceniczne, taniec, zajęcia sportowo-rekreacyjne. Zajęcia odpłatne.

Muzeum Podlaskie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na interaktywne spotkania edukacyjne i warsztaty, których tematem będzie mandala. Terminy zajęć: wtorek - piątek, w godz. 10.00 – 15.00. Zajęcia odpłatne

Białostocki Ratusz zaprasza na zajęcia z „Kuferkiem Muzealnego Detektywa”. Dzięki niemu zwyczajne oglądanie eksponatów zamieni się w prawdziwą przygodę. Kuferek można wypożyczyć od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia muzeum. Nie obowiązują zapisy.

Muzeum Historyczne organizuje zajęcia dla uczniów klas I - VI szkół podstawowych „Napisz to pięknie – sztuka kaligrafii). Dzieci poznają historię pisma począwszy od pisma klinowego, skończywszy na piśmie łacińskim, a i dowiedzą się, jakie wówczas wykorzystywano narzędzia. Zwieńczeniem zajęć będą ćwiczenia pisma za pomocą pióra. Zajęcia odpłatne.

>>> Zobacz też: 

Ferie zimowe 2020 - terminy i podział na województwa. Kiedy się zaczynają?


Co sądzisz o tym artykule?
80
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0