Moda i Uroda

Polka tworzy bieliznę w 300 rozmiarach. "Szycie biustonoszy na bardzo duże biusty - to jest chyba pasja mojego życia"

"Architektka biustonoszy na duże biusty"

Moda i Uroda

Polka tworzy bieliznę w 300 rozmiarach. "Szycie biustonoszy na bardzo duże biusty - to jest chyba pasja mojego życia"

"Architektka biustonoszy na duże biusty"

Ewa Michalak od 25 lat szyje biustonosze. To właśnie w jej pracowni ten element bielizny mogą odnaleźć panie noszące rozmiary większe niż miseczka D. O pracy, która jest też jej pasją, Pani Ewa opowiedziała naszej reporterce, Katarzynie Chętnik. Jaki był rozmiar największego stanika, jaki stworzyła nasza bohaterka?

Ewa Michalak - tworzy biustonosze o dużych rozmiarach

Tworzeniem biustonoszy Ewa Michalak zajmuje się już od ćwierćwiecza. Na początku projektantka  skupiała się na 13 standardowych rozmiarach tej części garderoby. Wszystko zmieniło się, kiedy w czasopiśmie znalazła artykułu zatytułowany: "Alfabet nie kończy się na D". Znalazła w nim informacje o kobietach, które przez duży biust miały problem ze znalezieniem odpowiedniej bielizny.

Teraz może pochwalić się tworzeniem biustonoszy w ponad 300 różnych rozmiarach - największy, jaki udało się jej wykonać, miał wymiary 70 PP. Jak sama mówi, ta praca wypełnia jej życie.

Tak naprawdę to ja jestem nudną osobą, bo ja w zasadzie całe życie tylko o stanikach, o stanikach, o stanikach. O stanikach mogę gadać całymi godzinami, o innych rzeczach już niekoniecznie. Szycie dużych biustonoszy na bardzo duże biusty - to jest chyba pasja mojego życia

- przyznała.

Ewa Michalak o biustonoszach

Ewa Michalak podkreśliła w reportażu, że w przypadku tworzenia staników w małych rozmiarach wystarczy niewielki nakład pracy i delikatny materiał, by ta część garderoba ładnie podkreślała i formowała biust. Problem pojawia się w przypadku większych miseczek. Uszycie takiego stanika stanowi prawdziwe wyzwanie.

To można porównać z konstrukcją stalową mostów, albowiem musi pewną kubaturę mieć, pewną ilość ciężaru utrzymać, odciążyć kręgosłup, odciążyć ramiona, a jednocześnie nie wyglądać jak namiot w brudnym beżu

- zaznaczyła specjalistka.

Duże biustonosze - kulisy powstawania

Jak powstaje taki biustonosz? Bohaterka reportażu pokazała nam kulisy swojej pracy. Podkreśliła przy tym, że najpierw powstaje wersja techniczna. To dzięki niej możliwe jest przetestowanie całej konstrukcji. Przyznała też, że nie jest zwolenniczką tworzenia tej części garderoby bez fiszbin, które dyscyplinują biust (również ten duży). 

Zwykle nie kończy się na dwóch przymiarkach

- zdradziła Ewa Michalak.

Nie ukrywała też, że odpowiednio dobrany biustonosz, choć skryty pod ubraniami, może zmienić życie kobiety na lepsze. Jak wyznała jedna z jej klientek, teraz wreszcie odczuwa pełny komfort, a jej biust jest zdyscyplinowany nawet podczas ruchu. 

Zobacz także:

Tylko #BezLaniaWody! Jak być oszczędnym i ekologicznym? 

Dzieńdobrobusem przemierzamy Polskę. "Czekamy na fajne historie"

Nauczyciel akademicki, który fotografuje zapomniane miejsca. Jako jeden z pierwszych Polaków odwiedził Czarnobyl 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.


Reporter: Katarzyna Chętnik
Co sądzisz o tym artykule?
66
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
02.09.2020
Monika
Biustonosze Pani Ewy są rozsławione na cały biuściasty świat, inne Polskie marki również, ale "Effuniaki" to ikona. Biustonosze te za oceanem nierzadko osiągają cenę ponad 100$ ale i tak jest zbyt. Trochę cenę za sukces pani Ewy płacimy my, bo przez spory popyt ich cena też niska nie jest; ale nadal warte swoich pieniędzy.
02.09.2020
Agnieszka
Mam biustonosze od Pani Ewy i polecam serdecznie, to jest jedna z lepszych inwestycji w swoje samopoczucie.