Gorące tematy

"Nie miał już siły płakać" Niemowlak ze złamaniami trafił do szpitala

Dramat w Elblągu! Złamana, złamana żuchwa, uszkodzona kość czaszki i stłuczona nerka. Kiedy rodzice przyjechali z niemowlakiem do szpitala, dziecko nawet nie płakało, bo nie miało siły!

  • Dziecko skatowane w Elblągu - prawie wszystkie kości były połamane
  • Jak reagować na przemoc wobec dzieci? Do kogo się zgłosić, zadzwonić?


Zobacz też: Martę skatował jej własny mąż. Pomagał mu kolega


Dziecko skatowane w Elblągu - prawie wszystkie kości były połamane

29-letni Dawid S. został oskarżony o znęcanie się nad swoim 3-miesięcznym synkiem. Niemowlak trafił do szpitala w Elblągu w połowie stycznia. Obrażenia chłopca są straszne: złamana, złamana żuchwa, uszkodzona kość czaszki i stłuczona nerka. Badania rentgenowskie wykazały, że chłopczyk miał złamaną prawie każdą kość.

Okazuje się, że to nie wszystko - 29-letni mężczyzna znęcał się nie tylko nad dzieckiem, ale także nad matką chłopczyka. Według Dziennika Elbląskiego mężczyzna w tym samym okresie znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką.

Dawid S. nie przyznaje się do winy.


Jak reagować na przemoc wobec dzieci? Do kogo się zgłosić, zadzwonić?

Co robić, kiedy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci lub masz podejrzenia, że coś złego dzieje się dziecku? Możesz zadzwonić do straży miejskiej lub na policję i zgłosić sprawę, podając dokładny adres miejsca, w którym jest dziecko.

Kiedy mamy podejrzenia, że na przykład dziecko sąsiadów zbyt często płacze (oczywiście przyczyny płaczu są różne, np. kolki), i w ich domu dochodzi do przemocy, sprawę należy zgłosić w ośrodku pomocy społecznej, poinformować policję. Te instytucje mają prawo sprawdzić, czy w zgłoszonej przez nas rodzinie nie dochodzi do przemocy.

Interweniować należy wówczas wtedy, kiedy widzimy że dziecko ma siniaki, które z całą pewnością nie powstały wskutek np. upadku. 

Co sądzisz o tym artykule?
13
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
28.01.2019
Dzoana
Jeju,moja córeczka skonczy za dwa dni 3 miesiące i jak sobie pomyślę że takie maleństwo niczemu winne ma cierpieć bo jakiś psychol ma problem,to same najgorsze kary przychodzą mi do głowy. Mam nadzieję że maluszek dojdzie do siebie i już nigdy nikt nie zrobi krzywdy jemu ani innemu dziecku!!
27.01.2019
mamba
do 8 lat to jest kpina... Mogl go zabic... To jest usilowanie zabojstwa...