Dzień Dobrych Uczynków - 19 maja
W Dniu Dobrych Uczynków warto nawet symbolicznie przygotować coś miłego dla naszego najbliższego otoczenia. Pamiętajmy o rodzinie, sąsiadach, przyjaciołach, ale także i zwierzętach oraz środowisku. Co więcej, starajmy się, aby dobre gesty nie były tylko jednorazowym odświętnym zachowaniem, ale naszą codziennością. Przecież miłe słowa nie wymagają od nas wiele, a drugiej osobie mogą sprawić wielką przyjemność. Zatem zarażajmy optymizmem, ślijmy uśmiech i bądźmy dla siebie po prosty dobrzy.
Pomysłów mogą być setki, zróbcie jeden dobry uczynek, a potem róbcie jeden uczynek codziennie, żeby całe życie stało się dniem dobrych uczynków
– powiedział Filip Chajzer.
Pomysły na dobre uczynki
Dzień Dobrych Uczynków zobowiązuje, my postanowiliśmy zapytać więc Gosię i Filipa, jakie są ich pomysł na miły gest. Prowadzący podali nam mnóstwo sposobów, aby rozweselić najbliższych i sprawić, by na ich twarzach zagości uśmiech. Może to być zarówno komplement, jak i telefon do rodziców czy przyjaciół. To przecież najlepszy znak, że myślimy i pamiętamy o ważnych dla nas osobach. Co więcej, drobną przyjemność możemy okazać także obcym ludziom na ulicy. Jak radził Filip Chajzer, uśmiechnijmy się szczerze do kierowcy autobusu czy dajmy napiwek w kawiarni. Gosia Ohme zasugerowała, żeby swoją pomoc zaproponować na przykład sąsiadce.
- Jeśli nie macie pomysłów, zastanowicie się, co byłoby miłe dla was, co wam sprawiłoby przyjemność i zróbcie to komuś – powiedziała Gosia.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Wsparcie mimo przeszkód. Dlaczego Polki i Polacy najchętniej pomagają innym w grudniu?
- "Niewidzialna ręka” w wersji współczesnej. Jak pomagaliśmy sobie w czasach koronawirusa?
- Czułe i miłe gesty. Jak walczyć z rutyną w związku?
Autor: Nastazja Bloch
Źródło zdjęcia głównego: Jasmin Merdan/Getty Images