Newsy

Czy w sylwestra zamówimy taksówkę? Kierowca: "Nie będę sprawdzał, gdzie i po co jedzie klient"

taksówka

Pexels/Pixabay

Newsy

Czy w sylwestra zamówimy taksówkę? Kierowca: "Nie będę sprawdzał, gdzie i po co jedzie klient"

taksówka

Pexels/Pixabay

Sylwester 2020 upłynie pod znakiem obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Jednym z nich jest zakaz przemieszczania się między 19:00 a 6:00 rano. Czy w tym czasie będą jeździć taksówki? 

Sylwester 2020 - taksówki i aplikacje

Klienci Ubera już na początku tygodnia dostali powiadomienie na swoje telefony, że kierowcy tej firmy „jeżdżą w sylwestra”. Zabiorą każdego pasażera, który odpowiednio - tak jak zaleca rząd - uzasadni konieczność przejazdu. W jaki sposób? Na to pytanie firma nie odpowiada wprost.  

- Aplikacja będzie działała bez zmian, aby użytkownicy, którzy muszą się przemieszczać, mieli dostęp do bezpiecznego i niedrogiego transportu – wyjaśnia pracownik biura prasowego firmy Uber cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

W przemieszczaniu się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia pomogą również inne aplikacje.

- Kierowcy będą dostępni w sylwestra dla wszystkich pasażerów. Posłużą pomocą tym, dla których przemieszanie się jest koniecznością zawodową lub wiąże się z sytuacją życiową – mówi Agnieszka Ciesek, rzeczniczka prasowa Free Now. Mimo obostrzeń sanitarnych spodziewa się dużego ruchu pasażerów. 

- Zwłaszcza przed godz. 19:00, bo wiele wyjazdów sylwestrowych poza miasto zostało odwołanych, więc warszawiacy będą się raczej przemieszczać po stolicy – dodaje rzeczniczka.

Sylwester 2020 - czy można zamówić taksówkę? 

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia kierowcy przewiozą nie tylko ludzi, ale i zamówione jedzenie. 

- Wierzymy, że bezpieczne przejazdy umilą ten wieczór naszym użytkownikom - deklaruje Łukasz Stachowiak z Bolta. 

Wielu kierowców zmieniło sylwestrowe plany i - zamiast zostać w domu - będzie jednak pracować. 

- Wcześniej nie chciałem użerać się z obostrzeniami. W przypadku kontroli policja będzie dopytywała, a ja z klientem będę bezsensownie tracić czas. Ale po tym, co w niedzielę powiedział premier, zdecydowałem się pracować - mówi Szymon Komorowski, warszawski taksówkarz. On sam nie będzie sprawdzał, gdzie i po co jedzie klient.

- Czy na imprezę do znajomych czy wyprowadzić psa chorej mamie. Jako taksówkarze nie mamy narzędzi, by to weryfikować. I to nie nam w razie czego należeć się będzie mandat – przekonuje.

Sylwester 2020  - zakaz przemieszczania się

Premier Mateusza Morawiecki na konferencji prasowej zadeklarował, że w sylwestra godziny policyjnej nie będzie. Zaapelował jednak, by bawić się w kameralnym gronie i się nie przemieszczać.

Zakaz przemieszczania się jest ujęty w rządowym rozporządzeniu z 21 grudnia. Zgodnie z nim - obowiązuje od godz. 19:00 w czwartek 31 grudnia do godz. 6:00 w piątek 1 stycznia. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy przepis jest zgodny z konstytucją.

"Bezprawny zakaz". Prawniczka radzi, aby nie przyjmować mandatów. Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Propozycje stylizacji na tegorocznego Sylwestra. "Jestem za tym, żeby zakończyć z przytupem ten fatalny rok"

Co robić z dziećmi w Sylwestra? Mamy kilka ciekawych pomysłów

Sylwester na ostatnią chwilę? Zobacz szybkie sposoby na udaną stylizację, makijaż i fryzurę

Źródło: gazeta.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
93
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
04.01.2021
PatrycjaZaa
Jechałam do znajomych na Sylwestra z kierowcą z opti taxi , nie pytał mnie gdzie jadę. Na koniec pożyczyliśmy sobie wszystkiego dobrego na nowy rok i tyle. Jechałam przed godziną 19, więc zgodnie z tymi śmiesznymi rozporządzeniami wprowadzonymi przez wladze.