Horoskop

Czy bać się węgla we śnie? Co może zwiastować?

Palący się węgiel

Fot. GettyImages / Martina Cattadori / EyeEm

Horoskop

Czy bać się węgla we śnie? Co może zwiastować?

Palący się węgiel

Fot. GettyImages / Martina Cattadori / EyeEm

O pożytkach płynących z używania węgla lub jego szkodliwości dla klimatu głośno w środkach masowego przekazu. Dla części osób to pewnie jedyny z nim kontakt. A jak tłumaczyć sen, w którym pojawia się węgiel?

Węgiel często jest nazywany czarnym złotem, ponieważ uchodzi za niezwykle cenny kruszec energetyczny. Jest symbolem Śląska, gdzie występuje go najwięcej. Ostatnio nie ma dobrej prasy, ponieważ jego nadmierne zużycie w gospodarce może przyczyniać się do nieodwracalnych zmian klimatycznych. To garść informacji, które można zaczerpnąć z mediów. Jednak skąd wiadomo, co myśleć, gdy węgiel pojawi się we śnie? Co na ten temat mówi sennik?

>>> Zobacz także:

Co oznacza sen o węglu?

Niejedna osoba marzy skrycie o sukcesie finansowym, który pozwoliłby jej na życie w warunkach zdecydowanie lepszych niż dotychczasowe. Uwaga! Według sennika sen o węglu może sugerować pojawienie się właśnie tych wartości materialnych, do których dąży osoba śniąca. Gdy rano w pamięci takiego człowieka pozostanie wielki stos węgla, może się on spodziewać przyszłych zysków finansowych. Sen o węglu może jednak oznaczać nie tylko wartości materialne. Ten minerał sugeruje też pojawienie się energii, która stanie się siłą napędową osoby śniącej, lub mądrość wynikającą z doświadczenia życiowego.

Sen o węglu: na smutno i na wesoło

Jak wiele innych symboli sennik interpretuje sen o węglu wielorako. Rozżarzony, jasno palący się węgiel to zapowiedź nadchodzących radosnych wydarzeń, która ma wprawiać w dobry nastrój. Z kolei nadmiar dymu, pochodzący z palącego się węgla i zasłaniający obraz rzeczywistości, powinno się tłumaczyć jako zwiastun smutnych wydarzeń, które mogą dotknąć osobę śniącą lub kogoś z jej bliskich. Podobnie należałoby tłumaczyć porozrzucany we śnie węgiel. Sennik mówi, że to oznaka nadchodzących strat, których źródłem niestety jest osoba śniąca. Według sennika czarny węgiel to oznaka zbliżającego się niebezpieczeństwa. Z kolei węgle, które się palą i jasno świecą, mogą oznaczać dużo zadowolenia w życiu.

Węgiel we śnie a relacje z innymi ludźmi

Węgiel pojawiający się we śnie można odnosić do sytuacji wśród rodziny i relacji, jakie osoba śniąca ma z najbliższymi. Według sennika widzieć węgiel i trzymać go w dłoniach to oznaka siły i mocnych relacji, których nie ma szans zniszczyć żadna siła. Jednak gdy we śnie pojawia się wygasłe palenisko węglowe, można być pewnym zbliżających się problemów w związku lub wiszących w powietrzu kłótni rodzinnych. Dorzucanie węgla do już płonącego paleniska sennik objaśnia jako ostrzeżenie przed zbliżającymi się stratami.

Węgiel we śnie, ale jaki?

Z sennikowego punktu widzenia ważny jest także rodzaj węgla, jaki pojawia się we śnie. Węgiel kamienny to oznaka trudności w okazywaniu uczuć, ale sennik arabski wiąże go raczej z wielkim majątkiem. Nieco mniej korzystnie wypada interpretacja snu o miale węglowym. Warto, by osoba śniąca przyjrzała się wówczas swoim finansom i ludziom lub instytucjom, które trzymają nad nimi pieczę. Może się okazać, że zgromadzone bogactwo rozpływa się przez nieumiejętne zarządzanie. Tak przynajmniej sen o węglowym miale interpretuje sennik. Węgiel, który służy do ogrzewania mieszkań, najczęściej przechowywany jest w piwnicy. Choć to mało romantyczna sceneria, zdarzyć się może, że pojawi się w marzeniach sennych. Co wówczas można myśleć o takim śnie? Według sennika węgiel w piwnicy to udane przedsięwzięcie handlowe z partnerem, który znajduje się bardzo daleko (na przykład za granicą). Może również oznaczać dobre wieści, które wkrótce pojawią się na horyzoncie. Wówczas musi się jednak przyśnić duża ilość węgla w piwnicy.

Jak inne kultury tłumaczą sen o węglu?

Okazuje się, że węgiel we śnie potrafi być również interpretowany przez senniki innych kultur. W arabskim oznacza obfitość, powodzenie, duży majątek lub moc wrażeń, które wkrótce będą miały miejsce w życiu osoby śniącej. Może być także interpretowany jako oznaka trzymania języka za zębami i powstrzymywanie się od kontrowersyjnych wypowiedzi. Podobnie wieloznaczny jest sennik mistyczny. Z jednej strony mówi o szczęściu, bogactwie i sukcesach, z drugiej natomiast węgiel we śnie ma zwiastować rozczarowania i szereg irytacji. Rozżarzony węgiel ma przynosić szczęście w życiu, ale może też być zwiastunem wstydu, który będzie udziałem osoby śpiącej. Najbardziej pesymistyczna interpretacja dotyczy wizyty w kopalni węgla podczas snu. Ma to wróżyć zagrożenie dla rozwoju biznesu oraz głębokie rozczarowania w miłości. Bardzo proste wytłumaczenie proponuje sennik indyjski: jeśli węgiel we śnie wygasł, osobę śniącą dręczą jakieś koszmary. Z kolei żarzące się węgielki oznaczają radość z dobrze prowadzonego biznesu.

Astrolog Merkurja w Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
53
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0