Czwarta edycja balu „Spragnieni piękna”. Jakie atrakcje czekały na gości?

''Bal w Muzeum Narodowym'', reporter: Piotr Wojtasik 
Stowarzyszenie Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie po raz kolejny zorganizowało bal „Spragnieni piękna”. W trakcie wydarzenie nie zabrakło atrakcji. Goście mieli okazję wyjść z Muzeum z prawdziwymi dziełami sztuki. Wszystko za sprawą licytacji obiektów kamiennych, które specjalnie na tę okazję wykonali polscy artyści.

Czwarta edycja balu „Spragnieni piękna”

Aukcja charytatywnych dzieł sztuki, performance Katarzyny Kozyry to tylko niektóre z elementów tegorocznej edycji balu „Spragnieni piękna”. Wydarzenie od czterech lat przyciąga ludzi świata kultury i biznesu. W tym roku frekwencja również dopisywała. Bal wydany był na cześć wszystkich gości, wpierających w mniejszym lub większym stopniu Muzeum Narodowe.

Chcemy podziękować, a jednoczenie dać okazje do wykazania się, do wsparcia muzeum

- powiedział Paweł Kastory, prezes stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”.

Jedną z osób, która wspiera Muzeum Narodowe, jest Katarzyna Sokołowska. Choreografka zdradziła, że sztuka bez mecenatu potrafi obronić się sama, jednak wsparcie jest niezbędne. Dotyczy ono zarówno artystów, jak i zbiorów muzealnych. Zdaniem Katarzyny, czynne włączenie się w tworzenie pewnego dziedzictwa daje ogromne poczucie satysfakcji.

Ja się bardzo cieszę, że nas wpuścili po godzinach pracy. Zorganizowano imprezę i zaproszono osoby, które mogą pomóc wesprzeć i zadbać o historię, kulturę i sztukę i też trochę się dobrze bawić i uwrażliwić. Myślę, że sztuka łagodzi wszelkie konflikty

– powiedziała Omena Mensah.

Bal to nie tylko wydarzenie mające na celu wspieranie sztuki. Agata Młynarska znalazła jeszcze jeden świetny powód, aby wybrać się na imprezę. Jak przyznała, podczas tegorocznego balu miała okazję spotkać się z przyjaciółmi, z którymi na co dzień nie ma czasu się zobaczyć.

Już odkąd padła data tego balu, to ustalamy numer stolika, przy którym będziemy siedzieć wspólnie po to, żeby spędzić miło wieczór. To jest mój pierwszy i ostatni bal w tym karnawale. Nie bardzo lubię takie wyjścia, dużo mnie to kosztuje. Ponieważ dzisiaj są sami przyjaciele, wiec mam wielką frajdę, że mogę tu być

– dodała

Atrakcje na balu

W ciągu ostatnich trzech lat podczas balu organizowane były pokazy mody połączone z licytacją. Tegoroczne wydarzenie zaskoczyło gości. Pokazy zamieniły się w aukcję rzeźby. Goście mieli okazję wylicytować kamienne dzieła wykonane przez polskich artystów: Jarosława Modzelewskiego, Katarzynę Kozyrę, Karola Radziszewskiego czy Agnieszkę Brzeżańską.

Na każdą aukcje, wybrani artyści, zazwyczaj dziesięciu przygotowuje specjalne rzeźby. W tym roku daliśmy im materiał, kamień i oni w tym kamieniu mieli stworzyć to, co im się wydaje najcenniejsze

– powiedział prezes.

Kreacje na balu

Bal nieodłącznie wiąże się z pięknymi kreacjami. Panie ubrane w olśniewające sukienki i eleganccy panowie wypełnili po brzegi sale muzeum. O swojej stylizacji Piotrowi Wojtasikowi postanowiła opowiedzieć nieco więcej Dorota Williams:

Ta kreacja została stworzona przez duet MMC kilka lat temu właśnie na rzecz tej fundacji i na ten bal. Była licytowana, moja przyjaciółka ja zlicytowała, teraz przekazała ją mnie, a ja bym chciała dać jej jeszcze kolejne życie i przekazać na kolejną edycję licytacji Wielkiej Orkiestry świątecznej pomocy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości