Gorące tematy

Cover "Jeszcze będzie przepięknie" przebojem Strajku Kobiet. Jego klip robi ogromne wrażenie

DAGADANA feat. Urbanski- Jeszcze będzie przepięknie

DAGADANA feat. Urbanski- Jeszcze będzie przepięknie

Gorące tematy

Cover "Jeszcze będzie przepięknie" przebojem Strajku Kobiet. Jego klip robi ogromne wrażenie

DAGADANA feat. Urbanski- Jeszcze będzie przepięknie

DAGADANA feat. Urbanski- Jeszcze będzie przepięknie

Krzysztof Gonciarz umieścił na swoim kanale na Youtube cover hitu Tomasza Lipińskiego, zatytułowanego "Jeszcze będzie przepięknie". Klip do utworu powstał ze zdjęć i filmów dokumentujących Strajk Kobiet.

Strajk Kobiet przeciwko wyrokowi TK

Kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w którym uznał, że aborcja przeprowadzana ze względu na nieodwracalne wady lub ciężką chorobę płodu, jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Oznacza to, że po opublikowaniu orzeczenia nie będzie można usunąć ciąży uzasadniając to wspomnianą przesłanką.

Wywołało to ogromne protesty osób, które uważają, że nie wolno zmuszać kobiet do rodzenia dzieci z nieuleczalnymi wadami. Głos zabrały zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wśród celebrytek i artystek walczących o prawa kobiet znalazły się: Anja Rubik, Magda Gessler, Maja Ostaszewska, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Sokołowska, Anna Nowak-Ibisz, Martyna Wojciechowska, Kinga Rusin, Matylda Damięcka, Joanna Koroniewska, Małgorzata Rozenek-Majdan i Olga Frycz. Wsparcie dla kobiet wyrazili także m.in. Michał Piróg, Robert Biedroń, Rafał Trzaskowski, Maciej Dowbor, Radosław Majdan, Maciej Zakościelny i Kuba Wojewódzki.

Ogrom sprzeciwu jest widoczny niemal każdego dnia podczas spacerów organizowanych przez Strajk Kobiet. Szczególnie duże wrażenie zrobił przemarsz przeciwników wyroku TK, który miał miejsce w piątek, 30 października. Umieszczone w internecie zdjęcia i filmy dokumentujące tego dnia Strajk Kobiet ukazują niekończące się tłumy.

"Jeszcze będzie przepięknie" hitem protestów

Cover Tomasza Lipińskiego powstał podczas pierwszego lockdownu. Na pomysł jego stworzenia wpadli Wojtek Urbański i Krzysztof Gonciarz. Artyści chcieli w ten sposób podnieść na duchu ludzi, którzy z powodu koronawirusa zostali zamknięci w domach. Do współpracy zaprosili zespół DAGADANA. W obliczu zmieniającej się jak w kalejdoskopie sytuacji, cover "Jeszcze będzie przepięknie" w lecie trafił do szuflady i czekał na odpowiedni moment. Wydarzenia ostatniego tygodnia w Polsce nadały mu aktualności, która zdecydowała, że to jest ten czas.

Klip do piosenki jest jednocześnie dokumentacją Strajku Kobiet, opartą o materiały nadsyłane na gorąco przez widzów Gonciarza za pośrednictwem Instagrama. Wideo ma już prawie pół miliona wyświetleń.

>>> Zobacz także:

Maciej Zakościelny i inni mężczyźni komentują wyrok Trybunału Konstytucyjnego. "Murem za kobietami"

Bunt gwiazd wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. "Straszny dzień dla polskich kobiet"

Ojcowie dzieci z niepełnosprawnością o wyroku TK ws. aborcji: "Dobrze by było, żeby nikt nikomu nie nakazywał miłości"

Co sądzisz o tym artykule?
132
16
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
28.11.2020
Jazon
Kilka kobiet chce piekła dla tysięcy kobiet? Wbrew prawu naturalnemu i własnej naturze? Piekło kobiet nastąpi jeśli ktoś spełni ich postulaty , a nie tylko przemysł aborcyjny na tym zarobi.
06.11.2020
obserwator
"Ja zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności” Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017
06.11.2020
jolanda
To co wyprawiają te kobiety to się w mojej głowie nie mieści.Kobiety powinny łagodzić obyczaje a jak się zachowują to widać i czuć.Jest pełno egoistek,które myślą tylko o sobie.Teraz młode kobiety mówią,że ich nie stać na dzieci a za mojej młodości pragnęło się dziecka i nie myślało się czy mnie było stać czy nie.