Styl Życia

Chrząszczowe fakty. 6-latka z Wrocławia tworzy własną telewizję

"Chrząszczowe fakty", reporter: Sylwia Repeła

Styl Życia

Chrząszczowe fakty. 6-latka z Wrocławia tworzy własną telewizję

"Chrząszczowe fakty", reporter: Sylwia Repeła

Wszystko jest możliwe, jeżeli tylko są chęci. Klaudia Kowalik z Wrocławia ma dopiero 6 lat, a już została reporterką. Z pomocą taty prowadzi swoją autorską telewizję – „TV Chrząszcz”. Zobaczcie, jak sobie radzi mała dziennikarka.

TV Chrząszcz

Klaudia chodzi do przedszkola, a jej grupa nosi nazwę „Chrząszcze”. Dziewczynka razem z tatą wpadła na pomysł, żeby zrobić program skierowany do swoich koleżanek i kolegów. Nazwa nasunęła się sama - autorska telewizja zyskała miano "TV Chrząszcz". 

Rezolutna sześciolatka mieszka we Wrocławiu. Jej tata zaproponował, by pokazać, jak wygląda miasto podczas epidemii. Kiedyś tętniące życiem, dzisiaj świeci pustkami.

Place zabaw w dalszym ciągu są zamknięte. Dzieci nie mogą z nich korzystać

- relacjonuje Klaudia.

Reportaże z miasta są prezentowane w głównym wydaniu „Chrząszczowych Faktów”. Podczas programu Klaudia łączy się z koleżankami i kolegami z grupy. Pyta ich o to, jak sobie radzą podczas kwarantanny.

Dziennikarski talent

Pomysł szybko spotkał się z dużą aprobatą. Władze przedszkola, do którego chodzi Klaudia, nie kryją dumy ze swojej podopiecznej.

Jest to pomysł niecodzienny. Klaudia wykazała się ogromnym talentem dziennikarskim

- podkreśla Agnieszka Konaszyńska, dyrektorka Przedszkola nr 56 „Niezapominajka” we Wrocławiu.

Jak się okazało, TV Chrząszcz to nie pierwsze spotkanie Klaudii z kamerą. Pomysł na reportaże pojawił się dużo wcześniej. Relacje powstawały już podczas rodzinnych wakacji.

Robiliśmy różne wywiady, wycieczkę z kamerą po obiektach

- opowiada Mariusz Kowalik, tata Klaudii. Nie wyklucza, że w przyszłości jego córka może zostać  dziennikarką w jednej ze stacji telewizyjnych. Na pewno zachowa wszystkie materiały. Będą nie tylko dobrą pamiątką, ale także być może miłym wspomnieniem początków reporterskiej kariery. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
77
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0