Makijaż permanentny brwi metodą piórkową - jak wygląda zabieg? Wady i zalety

Metoda piórkowa makijaż permanentny brwi
Fot. Lyashik / Getty Images
Wykonanie makijażu permanentnego brwi metodą piórkową to jeden z najpopularniejszych sposobów trwałego poprawiania urody. Jego zwolenniczki cenią metodę piórkową za naturalność i subtelność wykonania brwi. Na czym to polega?
  • Brwi - metoda piórkowa. Na czym to polega
    • Metoda piórkowa brwi - dla kogo jest przeznaczona?
      • Makijaż permanentny brwi - metoda piórkowa. Jak wygląda zabieg
        • Brwi - metoda piórkowa. Ile się utrzymuje?
          • Brwi metodą piórkową - po zabiegu
            • Brwi metoda piórkową - przeciwwskazania

              Zobacz też: 

              Makijaż permanentny brwi – metoda piórkowa czy pudrowa? 

              Wykonywanie brwi permanentnych metodą piórkową można wykonać w wielu salonach kosmetycznych, nie tylko w dużych miastach. Zobacz, kto powinien zdecydować się na taką procedurę i jakich efektów można się spodziewać!

              Brwi - metoda piórkowa. Na czym to polega

              Metoda piórkowa, czyli inaczej microblading , wykonywana jest przez linergistkę za pomocą cienkiego piórka, wyposażonego w jednorazowe, sterylne ostrze. Podczas zabiegu makijażu permanentnego brwi metodą piórkową na skórze wykonuje się drobne, podłużne nacięcia, w które wprowadzany jest pigment. Po zagojeniu na skórze pozostaje trwały rysunek, imitujący naturalne brwi. Wybierając wykonanie brwi metodą piórkową, można liczyć na subtelny efekt. Często mylona jest ona z inną metodą, nazywaną włoskową. Różnica między wykonywaniem brwi metodą piórkową a włoskową różni się wyłącznie narzędziem - do metody włoskowej zamiast ostrza stosowana jest specjalna igła.

              Metoda piórkowa brwi - dla kogo jest przeznaczona?

              Makijaż brwi metodą piórkową sprawdza się doskonale w takich przypadkach, jak:

              • zagęszczenie naturalnych włosków - zagęszczanie brwi metodą piórkową pozwala w subtelny sposób nadać im wyrazistości;
                • poprawa kształtu brwi i uzupełnienie ubytków (powstałych np. podczas nieumiejętnej depilacji czy różnego typu urazów). Możliwe jest także przedłużanie brwi metodą piórkową;
                  • rekonstrukcji po utracie brwi, np. w wyniku chemioterapii czy poparzeń. Rysunek permanentny brwi metodą piórkową daje najbardziej naturalny efekt;
                    • obawa przed makijażem permanentnym - metoda piórkowa daje znacznie trwalsze efekty niż tradycyjny makijaż, ale znikają one szybciej niż w przypadku innych permanentnych metod;
                      • chęć poprawy wyglądu u obu płci - również panowie mogą skorzystać z piórkowej metody brwi bez obaw, że ktoś zauważy ingerencję linergistki.

                        Makijaż permanentny brwi - metoda piórkowa. Jak wygląda zabieg

                        Zabieg permanentnego makijażu brwi metodą piórkową składa się z kilku etapów. Pierwszym jest rozmowa z profesjonalistką na temat oczekiwanych przez klientkę efektów. W końcu sam rysunek jest na tyle trwały, że po jego wykonaniu trudno o natychmiastowe poprawki. Następnie przeprowadzana jest ankieta w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań. Jeżeli żadne z nich nie występują, linergistka nakłada na okolicę zabiegową krem znieczulający, zwykle zawierający lidokainę, który zaczyna działać po ok. 20 minutach. Potem wykonywany jest wstępny rysunek na skórze klientki, zgodnie z jej oczekiwaniami oraz możliwościami podyktowanymi anatomią twarzy. Dopiero potem można przystąpić do właściwej części procedury, która trwa od 20 do 30 minut.

                        Brwi - metoda piórkowa. Gojenie po zabiegu

                        Jako że samo poprawianie wyglądu brwi metodą piórkową polega na nacinaniu skóry, na ostateczny efekt należy poczekać do momentu jej zagojenia się w miejscu zabiegowym. Po wizycie w gabinecie przez około dwa dni na łuku brwiowym może utrzymywać się zaczerwienienie, które po tym czasie powinno zniknąć samoistnie. Następnie na skórze pojawiają się niewielkie strupki, których nie powinno się zdrapywać, tylko poczekać na ich odpadnięcie (nastąpi to ok. 3-4 tygodnie po zabiegu). Po upływie miesiąca często należy również udać się na drobne poprawki.

                        Brwi - metoda piórkowa. Ile się utrzymuje?

                        Metoda piórkowa poprawiania wyglądu brwi niekiedy bywa nazywana półtrwałą. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet rok, ale zwykle u osób o suchej skórze. Na tłustej i mieszanej skórze rezultat jest dobrze widoczny najczęściej przez kilka miesięcy. Zatem to dobry zabieg dla osób decydujących się na trwały makijaż po raz pierwszy lub potrzebujących jedynie tymczasowego rozwiązania, np. do momentu odrośnięcia naturalnych brwi.

                        Zobacz film: Idealne brwi w kilka minut, źródło: Dzień Dobry TVN

                        Brwi metodą piórkową - po zabiegu

                        O brwi wykonane metodą piórkową należy odpowiednio dbać. Przez kilka dni po zabiegu nie powinno się przemywać twarzy wodą, zwłaszcza z mydłem oraz stosować kosmetyków do makijażu na tej partii twarzy. Należy też zrezygnować na tydzień z sauny, basenu i solarium oraz uważać na to, by niepotrzebnie nie pocierać miejsca zabiegowego. Także nadmierna aktywność fizyczna może zaszkodzić brwiom ze względu na zwiększoną potliwość. Łuk brwiowy trzeba smarować kremem z wysokim filtrem przed każdym wyjściem z domu. Powinno się też nakładać maść z łagodzącym pantenolem.

                        Brwi metoda piórkową - przeciwwskazania

                        Podczas kursu brwi metodą piórkową jednym z ważniejszych zagadnień jest rozpoznawanie przeciwwskazań. Należą do nich m.in. okres ciąży i karmienia piersią, nowotwory, cukrzyca, infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze oraz zażywanie leków rozrzedzających krew lub steroidowych. Trzeba również powstrzymać się przed spożywaniem alkoholu przed wykonaniem procedury. W celu wykluczenia przeciwwskazań, przeprowadza się wywiad przed zabiegiem. Jeśli salon tego nie wymaga, lepiej zastanowić się, czy nie warto poszukać innego miejsca.

                        Więcej:

                        Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

                        podziel się:

                        Pozostałe wiadomości