Newsy

Boże Ciało ciepłe, ale burzowe. Miejscami z opadami gradu

x-news

Newsy

Boże Ciało ciepłe, ale burzowe. Miejscami z opadami gradu

x-news

W czwartek przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Od 21 st. na Pomorzu przez 25 w centrum kraju do 28 na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz silny, do 90 km/godz. W piątek i w sobotę pogoda nie ulegnie znaczącej zmianie.

Na czwartek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. W wielu regionach kraju będą pojawiać się też burze z silnym wiatrem. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 28 stopni Celsjusza.

Niebezpieczna pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alertem objęte są województwa: śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie.

Na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, a lokalnie nawet do 40 mm oraz porywami wiatru osiągającymi 80 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Burz należy spodziewać się w województwie kujawsko-pomorskim. W tym regionie porywy wiatru mogą osiągać 60 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie. 

Pogoda na czwartek 11 czerwca

Pierwszy dzień długiego weekendu przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Przelotnie popada deszcz do 20 l/mkw. Wystąpią też burze i wtedy spadnie do 40 l/mkw. 

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Pomorzu, przez 25 st. C w centrum, do 28 st. C na Podlasiu i Lubelszczyźnie. 

Północny wiatr będzie skręcać od wschodu na południowo-wschodni. Okaże się słaby i umiarkowany. Podczas burz będzie silny, rozpędzając się do 90 km/h.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w całym kraju utrzyma się na poziomie około 80-90 procent. Odczujemy na ogół komfort termiczny, tylko na wschodzie ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Pogoda Warszawa czwartek 11 czerwca 

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami deszcz, możliwa burza. Temp. maks. 27 st. C

Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 90 km/h. 

Ciśnienie spada, w południe 995 hPa.

Pogoda na weekend

W ciągu najbliższych dni będziemy doświadczać gwałtownych zjawisk pogodowych. W wielu regionach pojawią się burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu i porywisty wiatr. Niewykluczone jest pojawienie się trąby powietrznej.

Piątek upłynie pod znakiem umiarkowanego i duże zachmurzenia kłębiastego z przelotnymi opadami deszczu do 10-40 l/mkw. Pojawią się też burze z gradem. 

Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Wybrzeżu, przez 29 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Podlasiu i Mazowszu. 

Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W burzach rozpędzi się do 90 km/h.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Boże Ciało 2020. Kiedy wypada w tym roku? Co to za święto?

Czy Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy w Polsce?

Pogodny temat w Dzień Dobry TVN

Źródło: x-news, TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0